Верховний Суд захистив інтереси держави, порушені через укладення незаконних угод

Верховний Суд відмовив у задоволенні заяви ПАТ «Азот» про перегляд за виключними обставинами та скасуванні судового рішення про анулювання договору переведення боргу, укладеного з ПАТ «Черкасиобленерго».  Таке рішення ВС ухвалив 27 серпня 2019,  текст якого став відомий 5 вересня.

За згаданим договором, ПАТ «Черкасиобленерго» втратило право вимагати від ПАТ «Азот» сплати коштів за продану електроенергію на суму понад 47 млн грн. Однак, за ініціативи Національного бюро договір визнано недійсним ще у березні 2017 року, чим створено передумови для отримання обленерго зазначених коштів.

Перегляд судового рішення ПАТ «Азот» ініціювало у зв’язку з ухваленням Конституційним Судом України рішення про визнання неконституційним п. 13 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України», яке позбавило Національне бюро ефективного інструмента у боротьбі з корупційними схемами на держпідприємствах та поставило під загрозу судові рішення, якими вже було визнано недійсними угоди на суму 6,39 млрд грн.

Проте Верховний Суд зазначив, що таке рішення КСУ не є підставою для скасування вже ухвалених судових рішень у справі за позовом НАБУ.

Таким чином Верховний Суд підтвердив законність дій Національного бюро у боротьбі з протиправним позбавленням держави значних активів шляхом укладення незаконних угод та забезпечив захист інтересів держави від неправомірних дій певних осіб.

Детальніше про позовну роботу Національного бюро  https://nabu.gov.ua/tags/pozovna-robota

Фото: 24tv.ua