29 серпня 2019 року відбулось засідання АМКУ, за результатами якого АМПУ, зокрема, рекомендовано доопрацювати умови договору про взаємодію сторін під час агентування суден у морських портах України.

З огляду на неоднозначні повідомлення в ЗМІ, звертаємо увагу морських агентів, що договір про взаємодію сторін під час агентування суден у морських портах України (у формі договору приєднання) є чинним, інформація про його незаконність або недійсність є безпідставною.

На засіданні Антимонопольного комітету України було озвучено, що на сьогоднішній день негативних наслідків виконання договору приєднання, який діє у морських портах України з початку 2019 рокуне виявлено.

Після отримання повного тексту Роз’яснень АМПУ планується організувати відкриті обговорення умов договору з морськими агентами. Про час та місце заходу буде повідомлено додатково.

Також Антимонопольний комітет України розглянув пропозиції АМПУ стосовно введення додаткових критеріїв для морських агентів, розроблених відповідно до закордонного досвіду роботи портів. Запровадження таких критеріїв малона меті упорядкування ринку морського агентування у портах та підвищення якості послуг.

АМПУ звернулося до Антимонопольного комітету України за роз’ясненнями: чи відповідають розроблені критерії діючому законодавству, та отримало рекомендації утриматись на даному етапі від введення додаткових обов’язків для морських агентів, щоб запобігти обмеженню конкуренції.

Таким чином, до моменту запровадження за результатами обговорення з учасниками ринку нової форми договору взаємодія між АМПУ та морськими агентами у портах здійснюється на умовах діючих договорів (у формі договору приєднання) без введення додаткових критеріїв.

Адміністрація морськихпортів України завжди відкрита для діалогу та розглядає усі пропозиції портового співтовариства, спрямовані на покращення взаємодії з морськими агентами та іншими компаніями, які працюють у портовій галузі.