Завершено розслідування стосовно ще однієї підозрюваної у «газовій справі»

НАБУ та САП завершили розслідування за підозрою однієї з учасниць так званої «газової схеми» у розкраданні коштів під час видобування і продажу газу за договорами спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування». 30 серпня 2019 року підозрюваній та її захисникам відкрито матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акту до суду.

Підозрювана є родичкою екснародного депутата України, якого НАБУ та САП обвинувачують в організації згаданої «газової схеми». З серпня 2016 року вона перебувала у міжнародному розшуку. 25 липня 2019 року цю особу затримали працівники Державної прикордонної служби України в аеропорту «Бориспіль».

Дії підозрюваної кваліфікують за ч. 1 ст. 255, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 205, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України. За даними слідства, особа виконувала роль пособника у злочинному угрупованні, яке впродовж 2013-2015 років незаконно заволоділи грошовими коштами, отриманими від реалізації природного газу, видобутого операторами спільної діяльності із ПАТ «Укргазвидобування».

Досудове розслідування цього факту НАБУ та САП здійснювали з грудня 2015 року. Більше про злочин: https://nabu.gov.ua/novyny/gazova-sprava

Нагадуємо, слідство встановило, що з січня 2013 року по червень 2015 року члени злочинної організації протиправно заволоділи коштами, отриманими від реалізації природного газу, в розмірі понад 1,6 млрд, внаслідок чого ПАТ «Укргазвидобування» спричинено збитки в сумі більш ніж 740 млн грн.

Загалом слідство встановило причетність до «газової справи» 29 осіб. Наразі 3 особи перебувають у розшуку. 15 обвинувальних актів стосовно 25 осіб скеровано до суду, із них щодо 11 осіб набрав законної сили обвинувальний вирок.

Публікації за темою: https://nabu.gov.ua/search/node/газова справа

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.