АМПУ розпочала реалізацію проекту з експлуатаційного днопоглиблення обсягом 1,85 млн кубометрів у Бердянському морському порту

21 серпня до морського порту Бердянськ прибув земснаряд «DUNAY» — перше з трьох суден днопоглиблювального флоту підрядника, який за договором за ДП «АМПУ» має відновити паспортні глибини цього українського порту на Азовському морі. Спеціалізоване судно має приступити до роботив акваторії вже сьогодні.

«Початок експлуатаційного днопоглиблення – це важлива подія для морського порту Бердянськ. Зменшення глибин негативно відбивається на конкурентоспроможності нашого порту та ефективності роботи портових операторів,— зазначив начальник Бердянської філії ДП «АМПУ» Олександр Барчан. – Перед підрядником стоїть масштабна задача – провести днопоглиблення загальним обсягом 1,8 млн куб м. Перший земснаряд вже став до роботив акваторії порту, ми очікуємо, що в вересні флот підрядника почне роботу в акваторії Бердянського порту у повномускладі»,— додав він.

Планується, що до багаточерпакового земснаряду «DUNAY»у вересні приєднається землесос, який буде здійснювати днопоглиблення на підхідному каналі порту, а біля кордону причалів працюватиме шаланда з грейфером.

Задля забезпечення відновлення паспортних глибин у порту Бердянськ Адміністрація морськихпортів України провела тендер у системі електронних закупівель Prozorro та наприкінці травня підписала договір з переможцем — ТОВ «Спеціалізоване технічне бюро Азимут». Економія за підсумками тендеру склала понад 75 млн грн. Згідно з договором, загальний обсяг робіт, який має виконати підрядник в порту Бердянськ складає 1,85 млн куб. м. Основні роботи (1,39 млн куб. м) необхідно буде провести на підхідному каналі, 466 тис. куб. м — в акваторії порту. Половину обсягу контракту підрядник має завершити вже до кінця поточного року.

Разом із флотом підрядника, в морському порту Бердянськ продовжує працювати землесос АМПУ «Меотида». Він виконує роботи на лімітуючій ділянці підхідного каналу.

brd dred2

 

brd dred1

brd dred3