Морська охорона протягом двох тижнів проконтролювала порядок плавання 620 суден

Корабельно-катерний склад Морської охорони продовжує активно забезпечувати контроль та висвітлення надводної обстановки в зоні відповідальності із проходженням близько 2 тисяч морських миль на тиждень.

Тільки протягом двох минулих тижнів проконтрольовано порядок плавання і перебування у територіальному морі та внутрішніх водах 620 суден різної класифікації, від великогабаритних суден закордонного прямування до рибальських баркасів та прогулянкових катерів.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року інтенсивність цивільної навігації та, відповідно, щільність виходів корабельно-катерного складу Морської охорони зросли майже у 2 рази.

Двічі морські прикордонники проводили рятувальні заходи щодо осіб, які, опинившись у воді, були віднесені у відкрите море і не могли самостійно дістатись берега. Також продовжують мати місце випадки виявлення плавзасобів, що перебувають у прикордонному контрольованому районі із порушенням правил прикордонного режиму, а подекуди, і порушують режиму державного кордону на морі.

Так, у Чорному морі корабельно-катерним складом у взаємодії із постами технічного спостереження берегових підрозділів швидко і ефективно було виявлено та затримано прогулянкову яхту під іноземним прапором, яка прямувала з Дунаю до Миколаєва. Капітан вирішив скоротити шлях і, всупереч заявленому режиму прибережного плавання, спрямував судно навпростець, наражаючи на небезпеку свій екіпаж і пасажирів, порушуючи норми прикордонного законодавства. Судно-порушник було виявлено та затримано, а  капітана притягнуто до відповідальності за порушення державного кордону.

Крім того, морськими прикордонниками під час несення служби в Маріупольському районі Азовського моря було виявлено прогулянковий катер, який дрейфував за 4 милі від берега. Зважаючи на специфіку регіону, було ретельно вивчено та проаналізовано обстановку, паралельно проведено перевірку узбережжя та облікованих там плавзасобів в пунктах базування, і оглянуто «знахідку». Інформації про зникнення майна, пошук людей до морського пошуково-рятувального центру не надходило. Враховуючи напрямок вітру, моряки-прикордонники розрахували, звідки міг бути віднесений катер, та повернули його до місця базування, де й знайшовся власник плавзасобу.

Також традиційно фіксуються порушення прикордонного законодавства під час рибальського промислу та дозвілля. Часто в пошуках рибних місць, поціновувачі рибаловлі втрачають пильність щодо орієнтації в дозволеному районі плавання, нехтують заходами безпеки, не перевіряють справність радіостанції, забувають документи та попередити прикордонні підрозділи про вихід в море.

Так, кораблями ВМС ЗСУ, що забезпечували безпеку плавання в закритому для проведення стрільб районі, на відстані понад 14 миль від берега, було виявлено маломірний швидкісний плавзасіб. Отриману інформацію негайно передано на катер Морської охорони, що патрулював район. Зупинка та огляд плавзасобу катером Морської охорони показали, що горе-рибалки вийшли пізно ввечері без повідомлення прикордонного підрозділу, без документів та дозволу на вихід за межі територіального моря України (12 морських миль) і навіть без засобів зв’язку. Заборонених знарядь лову, водних живих ресурсів, інших предметів виявлено не було. Плавзасіб був затриманий та супроводжений до пункту базування. За незаконний перетин державного кордону та порушення прикордонного режиму особи притягнуті до відповідальності.

Державна прикордонна служба ще раз наголошує на необхідності дотримання норм прикордонного законодавства при виході в море у контрольованих прикордонних районах. Це перш за все є запорукою безпеки й збереження життя на морі.