У СБУ пояснили, чому відпустили екіпаж затриманого російського танкера Neyma

Екіпажу затриманого Службою безпеки України спільно з Військовою прокуратурою російського танкера Neyma, який блокував українські військові кораблі в Керченській протоці, дали можливість повернутися додому, тому що в ході слідчих дій з’ясувалося, що він не порушував норми Морського права та закони України. Про це повідомили у прес-центрі СБУ.

“Сьогодні слідчі Служби безпеки України та військової прокуратури затримали російський танкер Neyma, який блокував українські військові кораблі у Керченській протоці у 2018 році.

Під час проведення слідчих дій, встановлено, що екіпаж танкеру, які знаходилися на борту, не порушували норми Морського права та закони України, тому підстав для їх затримання встановлено не було. Дотримуючись українських законів, не порушуючи прав та свобод російських моряків, останнім надано безперешкодну можливість повернення додому до своїх родин”, – йдеться в повідомленні.

У СБУ також підкреслили, що Україна є правовою державою, яка “сумлінно дотримується норм Морського міжнародного права та рішень Міжнародного трибуналу ООН по морському праву”.