Клімкін: впевнений, що Путін поверне моряків найближчим часом

 Всі військовополонені українські моряки, яких незаконно утримують в Росії, будуть звільнені найближчим часом. Президент РФ Володимир Путін спробує в обмін на це отримати якомога більше політичних преференцій. Так вважає очільник МЗС Павло Клімкін, повідомляє УНН із посиланням на ефір телеканалу ATR, в якому виступав міністр.

“Я впевнений, що їх (військовополонених моряків – ред) звільнять, при чому найближчим часом”, – заявив він. “Але для Путіна важливо вирішити це питання, це моя особиста думка, – в контексті саміту G7, в контексті того, що будуть зустрічі щодо Донбасу, можливо в нормандському форматі. Він спробує це використати саме в цьому контексті. Також, звичайно, для нього дуже важливо, щоб в Європі солідарність з приводу санкцій зменшувалася. Він буде бити на кінець року… Путіну абсолютно паралельно, хто тут сидить (російські ув’язнені в Україні – ред). Його це не цікавить. Його цікавить отримання кращого положення для підняття ставок”, – пояснив міністр.

“Я неодноразово говорив, що він використовує хлопців (військовополонених моряків – ред) як розмінну монету. Його кінцева мета – санкції і визнання Росії як країни, яка потрапляє в “нормальність”. А друге – це воля дій і можливість діяти в Україні на розкол і федералізацію”, – додав Клімкін.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі ФСБ РФ обстріляли і захопили три судна Військово-морських сил ЗС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів “Бердянськ” і “Нікополь” і рейдового буксира “Яни Капу”, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в Чорному морі в порт Маріуполь в Азовському морі. Після цього 24 українських моряків заарештували в Криму, потім їх перемістили в російські СІЗО в Москві.