В Одесі обговорили результати діяльності Місії EUBAM у 2018 році та у першому півріччі 2019 року

 

27 червня 2019 року в Одесі відбулося 32-ге засідання Консультативної Ради Місії Європейського Союзу з надання прикордонної допомоги Україні та Молдові.

У засіданні взяли участь представники міністерств закордонних справ, прикордонних і митних відомств України та Республіки Молдова, Представництв Європейського Союзу в Україні та Республіці Молдова, Міжнародної організації з міграції, Організації з безпеки і співробітництва в Європі і Програми розвитку ООН.

Під час заходу присутні обговорили результати діяльності Місії EUBAM у 2018 році та у першому півріччі 2019 року, а також зупинилися на проведених чотирьох спільних операціях і на питаннях запровадження спільного контролю на українсько-молдовському кордоні.

Під час засідання сторони наголосили на важливості подальшого впровадження сучасних елементів IBM у сфері обміну інформацією між контрольними службами. У цьому контексті українська та молдовська сторони домовилися розпочати роботу спільного контактного пункту «Паланка» у тестовому режимі найближчим часом.

Голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко у своїй промові зазначив: «Прикордонне відомство повністю підтримує діяльність Місії та ті цілі і завдання, які покладені на EUBAM у контексті врегулювання придністровського питання, боротьби з транскордонною злочинністю на українсько-молдовському кордоні, а також розвитку інтегрованого управління кордонами».

«Наразі нами розроблена Національна Стратегія управління кордонами на період 2020-2025 та План її реалізації, які зараз знаходяться на завершальному етапі узгодження», – зауважив очільник прикордонного відомства.

У свою чергу Голова EUBAM Славомір Піхор сказав, що «позитивний підхід до практично усіх наших заходів призвів до значних результатів, які отримали високу оцінку на національному і на міжнародному рівнях» та запевнив у подальшій плідній партнерській співпраці.

Наступне засідання Консультативної Ради відбудеться у Кишиневі у листопаді 2019 року.