На засіданні Міністрів ЄС – «Східне партнерство» у сфері транспорту Омелян розповів про концесію порту Південний

В рамках візиту до м. Люксембург Міністр інфраструктури України Володимир Омелян взяв участь у засіданні Міністрів ЄС  – «Східне партнерство» у сфері транспорту.  

У заході взяла участь Єврокомісар з питань транспорту Віолетта Бульц, Єврокомісар з питань європейської політики сусідства і переговорів про розширення Йоханнес Хан та інші високоповажні учасники Міністерської сесії.

Володимир Омелян висловив подяку Європейській Комісії за сталу підтримку України і участь у Другому транспортному діалозі високого рівня Україна – ЄС, який відбувся 24 травня 2019 року в м. Одеса, та зазначив, що новостворений інструмент – Транспортний діалог високого рівня – має надійно приєднати Україну до ЄС і сприяти двосторонньому співробітництву.

Міністр інфраструктури зазначив, що країни-члени ЄС і держави-члени Східного партнерства багато зробили для того, щоб активізувати взаємовигідне співробітництво: «Були розроблені та затверджені такі важливі документи, як Декларація Східного партнерства щодо безпеки дорожнього руху, підписано Договір високого рівня щодо продовження мап TEN-T, а також схвалений ЄС та Світовим банком Індикативний інвестиційний план TEN-T. Всі ці документи дають можливість поліпшити транспортні зв’язки між ЄС та країнами Східного партнерства».

Володимир Омелян наголосив, що українська сторона зосереджена на підготовці інвестиційних проектів, включених до Індикативного інвестиційного плану TEN-T.

«Індикативний інвестиційний план TEN-T включає у себе 39 проектів, які планується реалізувати до 2030 року, зокрема, це впровадження електронних сервісів та інструментів (автоматичне зважування в русі на дорогах Weigh-in-Motion, контроль швидкості тощо), підвищення пропускної спроможності на залізничній ділянці Гребінки – Полтава, концесія порту Південний, реконструкція нижніх та середніх шлюзів на річці Дніпро, розвиток навігаційного каналу, реконструкція льотної Зони 2 та будівництво нового вантажного терміналу в аеропорту «Бориспіль», капітальний ремонт дороги М-03 Валки – Харків та ін. Загальний обсяг інвестицій цих проектів протягом наступних десяти років становить 4,5 млрд. євро», – зазначив Володимир Омелян.

Міністр інфраструктури також підкреслив, що Україна високо цінує розширення мережі TEN-T до країн Східного партнерства: «Минулого року Україна стала членом транс’європейської транспортної мережі TEN-T і тепер транспортні кордони ЄС завершуються не на західному кордоні України, а на східному. У нас єдина політика транспортних шляхів: залізничних, автомобільних, авіаційних, водних. Ми сподіваємось, що вже найближчим часом річки Дніпро, Південний Буг та українська частина річки Дунай стануть також частиною європейської мережі внутрішніх водних шляхів».

В рамках засідання Міністрів ЄС – «Східне партнерство» у сфері транспорту учасниками було підписано Спільну декларацію про співпрацю у сфері транспорту.

Володимир Омелян зазначив, що підписання Спільної декларації є важливим кроком для подальшого активного та скоординованого співробітництва, сприятиме зміцненню відносин між Україною і ЄС, поліпшенню транспортних зв’язків, залученню інвестицій та обміну найкращими практиками.