Водність Дніпра у травні очікується 31% від місячної норми, – Держводагентство

Члени Міжвідомчої комісії на своєму засіданні узгодили режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ у травні 2019 року.

Так, за прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у травні 2019 року очікується 31% від місячної норми, а Дністра – 54%.

Також присутніми було обговорено водогосподарську обстановку, яка склалася станом на сьогодні на каскаді дніпровських водосховищ, і встановлено, що 25 квітня наповнення каскаду дніпровських водосховищ складає 94%. А також поінформовано про якісний стан води у каскаді дніпровських водосховищ, який визнано задовільним.

Разом з тим членами Міжвідомчої комісії було узгоджено дії у разі зміни обсягів стоку Дніпра (нижче або вище від прогнозованого) або погіршення якості води у каскаді водосховищ та виникнення ситуацій, які потребують проведення позачергових засідань, зокрема пов’язаних із нерестом риби.

Враховуючи гідрометеорологічну і водогосподарську обстановки у басейні Дніпра та гідрологічний прогноз на травень, члени Міжвідомчої комісії узгодили оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ на травень 2019 року.

Для забезпечення водоспоживачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра після завершення еколого-репродукційного попуску здійснюватиметься рівномірний попуск у нижній б’єф витратами не менше ніж 120-130 м3/с.

Варто зазначити, що екологічний попуск у пониззя Дністра розпочато 15 квітня, і триватиме він до 14 травня включно.

Членами комісії, враховуючи зниження припливу води до Дністровського водосховища, узгоджено забезпечити виконання режиму еколого-репродукційного попуску з можливим добовим спрацюванням до 30 см у квітні-травні.

Детальніше з інформацією щодо режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ у травні 2019 року можна ознайомитися на сайті Держводагентства /за посиланням/.