В Азовському морі під контролем Морської охорони перебувають всі загрозливі напрямки

Морська охорона підвищує оперативність реагування на зміни в обстановці та посилює контроль за додержанням режиму державного кордону. Патрулювання і відстеження районів забезпечено цілодобово.

Тактичні групи кораблів та катерів, враховуючи особливості погодних умов та сезону рибальства, активного виходу на воду прогулянкових плавзасобів, забезпечують охорону державного кордону, контроль за внутрішніми водами та територіальним морем, здійснюють захист суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні. Через потребу підвищення оперативності реагування кількість більш швидкісних та маневрених малих катерів Морської охорони на службі збільшено вдвічі.

У Чорному морі тактичними групами корабельно-катерного складу продовжується патрулювання районів, прилеглих до адмінмежі із ТОТУ АР Крим, відстеження обстановки навколо місць скупчення суден, таких, як зона безкоштовного очікування. Проводяться інші заходи із захисту і забезпечення свободи відкритого моря, зокрема безпечного судноплавства, рибальства вздовж усього узбережжя та в районах імовірного здійснення протиправної діяльності.

Так, спільно з прикордонною авіацією планово обстежено понад 2 тис. кв. км територіального моря. Кораблями та катерами Морської охорони пройдено понад 1 400 морських миль, виявлено та розпізнано більше 250 суден та маломірних плавзасобів. На підставі аналізу та оцінки ризиків опитано та оглянуто 67 суден. В переважній більшості порушень прикордонного та інших видів законодавства не виявлено. Але тим не менш, подекуди, продовжують зустрічатися факти нехтування нормами прикордонного режиму, зокрема з боку рибальських бригад, які здійснюють вихід в море на промисел в порушення встановленого порядку обліку та випуску маломірних суден, інших плавзасобів у територіальне море та внутрішні води України. Три таких плавзасоби були виявлені та зупинені в Азовському морі. Відносно порушників складено протоколи про адмінправопорушення, накладено штраф.