На базі Інституту ВМС Національного університету “Одеська морська академія” та Військової академії (м. Одеса) для військовослужбовців зі складу екіпажів двох патрульних катерів класу “Айленд” проводяться курси з поглибленого вивчення англійської мови.

Про це інформує прес-служба  Міністерства оборони.

“Навчальний лінгафонний кабінет обладнано спеціальним ПЗ для якіснішого засвоєння навчального матеріалу. Курс з поглибленого вивчення англійської мови проводиться за стандартами НАТО. По його закінченні моряки мають отримати сертифікати рівня володіння англійською мовою СМР 2”, — зазначив начальник курсів іноземних мов Інституту ВМС Національного університету “Одеська морська академія” капітан 2 рангу Володимир Друзь.

За словами командира одного з патрульних катерів класу “Айленд” старшого лейтенанта Даміра Ауліна, крім вивчення іноземної мови, особовий склад проходив посилену підготовку на базі Навчального центру ВМС ЗС України, що в Миколаєві.

“Взимку для екіпажів здійснювалась штурманська підготовка, підготовка в питаннях з боротьби за живучість та вивчення матеріальної частини катерів класу “Айленд”. Ми тренувались на сучасних навчально-тренажерних комплексах. Для прикладу, на тренажері “Ходовий місток” моряки в режимі реального часу вдосконалювали елементи тактичного маневрування та штурманського прокладання курсу корабля в морі”, ‒ розповів Аулін.

Як передбачається, після завершення мовної підготовки в Одесі, військові моряки вирушать для проведення подальшої підготовки в м. Балтимор (США), де за паном відбуватиметься теоретична та практична підготовка екіпажів і фактичні виходи в море безпосередньо на борту катерів класу “Айленд”.

Катери передаються на безоплатній основі. Вони базуватимуться в Одесі.