158 підозрюваних у понад 700 провадженнях НАБУ — підсумки березня 2019 року

Детективи розслідують 724 кримінальні провадження, в межах яких 158 особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень. Такими є дані станом на 31 березня 2019 року.

У березні підозрюваними стали дев’ять учасників корупційної схеми з розкрадання особливо цінної землі в Києво-Святошинському районі (передмістя Києва). Йдеться про посадовців Національної академії аграрних наук України, Держземагентства в Київській області та співробітника Служби безпеки України.

У іншому провадженні детективи НАБУ підозрюють п’ятьох осіб у розтраті 2,225 млн дол. США (55,5 млн грн) «СпецТехноЕкспорту». Серед них — чинний керівник держкомпанії та низка колишніх посадовців цієї ж установи.

Очільнику одеської мерії, що має статус обвинуваченого у так званій справі заводу «Краян», у березні повідомлено про підозру у внесенні недостовірної інформації до електронних декларацій за 2015 та 2016 роки. Також статус підозрюваних отримали двоє суддів — із Одеси та з Закарпаття, яких детективи НАБУ викрили на отриманні неправомірної вигоди.

Завершено розслідування низки резонансних кримінальних проваджень. Зокрема, йдеться про факти:

Наразі підозрювані та їхні адвокати ознайомлюються з матеріалами слідства. Після цього обвинувальні акти скерують до суду.

Оновлені статистичні показники діяльності НАБУ — на головній сторінці офіційного сайту.