Країни G7 закликали РФ звільнити військовополонених моряків та захоплені судна

Країни G7 закликали Російську Федерацію звільнити українських військовополонених моряків та захоплені судна, а також припинити перешкоджання проходу через Керченську протоку. Про це йдеться у спільному комюніке, опублікованому за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ країн G7 у Динарі, передає УНН.

“Немає жодного обґрунтування використання РФ військової сили проти українських кораблів і військово-морського персоналу. Ми закликаємо до стриманості, поваги до міжнародного права та припинення подальшої ескалації. Ми закликаємо Росію звільнити затриманий екіпаж і судна та припинити перешкоджання законному проходу через Керченську протоку”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, країни “сімки” знову підтвердили незмінну підтримку українського суверенітету, незалежності та територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів.

“Нагадаємо, що тривалість економічних санкцій повністю пов’язана з повним виконанням Росією своїх зобов’язань за мінськими угодами. Ці санкції можуть бути знятими лише тоді, коли Росія дійсно виконає ці зобов’язання, але ми також готові приймати подальші обмежувальні заходи, якщо цього вимагатимуть дії Росії”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, країни “сімки” підтримали зусилля “нормандського формату” та ОБСЄ, спрямовані на вирішення конфлікту на Сході.

На думку голів МЗС “Великої сімки”, Росія має ключову відповідальність за те, що відбувається на сході України, а єдиним способом досягти мирного вирішення конфлікту є повне виконання сторонами своїх зобов’язань за мінськими угодами.