Міністр оборони Степан Полторак взяв участь в урочистому прийомі на борту кораблів ВМС НАТО

 

3 квітня, Міністр оборони України Степан Полторак взяв участь в урочистому прийомі на борту фрегатів Королівських ВМС Канади та Іспаніі, які знаходяться в Одесі. Прибуття до порту Одеса фрегатів Королівських ВМС Канади «Торонто» та ВМС Іспаніі «Санта Марія» зі складу групи кораблів Альянсу відбулося напередодні свята – 70-ї річниці від дня підписання Північноатлантичного договору.

«Перебування кораблів ВМС НАТО в Одесі демонструє реальну допомогу Альянсу нашій країні в забезпеченні безпеки судноплавства в Чорноморсько-Азовському регіоні і це зараз дуже важливо для нас», – сказав Степан Полторак, звертаючись до журналістів. 

У програмі співпраці України з країнами Альянсу цей захід кораблів до порту Одеси був передбачений, головна мета його – проведення сумісної підготовки та проведення навчань за планом країн-партнерів.

«Я хотів би зазначити, що у той час, коли ситуація в Чорному та Азовському морях є надзвичайно небезпечною, такий захід є сигналом справжньої підтримки України, є сигналом підтримки ВМС ЗС України в процесі їх реформування. Це дуже важливий крок з боку наших партнерів щодо організації взаємодії: для того, щоб досягнути критеріїв Альянсу. Нам необхідно набути максимальної сумісності у ході виконання бойових завдань. Саме ці питання ми і будемо відпрацьовувати належним чином», – наголосив Степан Полторак.