Українські прикордонники взяли участь у щорічній конференції FRONTEX

27 березня, у Варшаві експерти управління аналізу ризиків Адміністрації Держприкордонслужби  взяли участь у щорічній підсумковій конференції підрозділів аналізу ризиків країн «Східного партнерства» – Україна, Республіка Молдова, Грузія, Республіка Білорусь, Азербайджан, Республіка Вірменія.

Захід відбувся за ініціативи Європейської Агенції прикордонної та берегової охорони FRONTEX.

Під час конференції учасники обговорили проект «Щорічного аналізу ризиків на східних кордонах ЄС – 2019», окремі частини якого присвячені ситуації на державному кордоні України. Особлива увага була зосереджена на питаннях нелегальної міграції, а окрема тема дискусій присвячена лібералізації Європейським Союзом безвізового режиму для України, Республіки Молдова та Грузії.

Варто наголосити, що Україна як держава походження мігрантів, у більшості випадків розглядається  та  оцінюється європейськими експертами в контексті трудової міграції в ЄС і громадяни України не створюють загрози нелегальної міграції і суспільному порядку в цих країнах.

У той же час залишаються ризики щодо відмов громадянам України у в’їзді до країн ЄС з причин невідповідності заявленої мети поїздки, недостатності фінансового забезпечення, перевищення строків перебування та наявності попередження про відмову у в’їзді. Так, за інформацією FRONTEX у 2018 році відмовлено у в’їзді  понад 57,5 тисячам українців, з них понад 80% на кордоні з Польщею. Також прикордонниками країн ЄС виявлено понад 36 тисяч наших співгромадян – порушників правил перебування в країнах Європейського Союзу.

Зазначені тенденції обумовлені, перш за все, створенням в ЄС сприятливих умов для незаконного працевлаштування. Зокрема лише польськими прикордонниками виявлено понад 10 тисяч українців, які порушили порядок працевлаштування.

У щорічній конференції, окрім представників країн Мережі аналізу ризиків «Східного партнерства», взяли участь експерти FRONTEX, Європейського поліцейського управління (EUROPOL), Європейського офісу підтримки біженців (EASO), Міжнародної організації з міграції, а також учасників Мережі аналізу ризиків країн ЄС, зокрема Республіки Болгарія, Чеської Республіки, Норвегії, Федеративної Республіки Німеччини, Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Естонії, Республіки Польщі, Румунії, Словацької Республіки та  Фінляндії.

* При використанні матеріалу гіперпосилання на цю сторінку обов’язкове