Тижневий огляд діяльності Морської охорони Держприкордонслужби

 

З відкриттям малої навігації в прибережній зоні активізувався рух відповідних плавзасобів. Морською охороною також посилено свою присутність у прикордонних контрольованих районах Чорного, Азовського морів та річки Дунай. Під час виконання завдань прикордонної служби із висвітлення надводної обстановки, контролю прикордонного режиму, корабельно-катерний склад Морської охорони чотирма тактичними групами провів патрулювання понад 300 морських миль. У тому числі забезпечено безпеку українських рибальських суден під час промислу, зокрема в Азовському морі.

У взаємодії із прикордонною авіацією, в рамках підготовки до спеціальних заходів «Дунай-2019», проведено обстеження всієї української частини однойменної річки на предмет виявлення порушень прикордонного режиму, режиму державного кордону та порушень правил використання об’єктів тваринного світу. На двох плавзасобах  виявлено рибалок без документів, що посвідчують особу. Винних притягнуто до адміністративної відповідальності.

В Азовському морі, з майже двох десятків оглянутих плавзасобів, тільки на одному було виявлено порушення, за що капітана притягнуто до відповідальності. Нагадаємо, що вихід за межі двох морських миль без відповідних радіоелектронних засобів зв’язку, не тільки заборонений законодавством, а й містить небезпеку для екіпажу, пасажирів такого плавзасобу.

У Навчальному центрі Морської охорони відбувся перший випуск слухачів спеціального курсу підготовки військовослужбовців для відділів спеціальних дій на воді. Бійців відібрали ще в грудні минулого року з числа строковиків призову осінь-2018. Всі вони висловили бажання служити за контрактом у спеціальному підрозділі та успішно пройшли тестування на підвищену витривалість, продемонстрували найкращі показники фізичної підготовки.

Упродовж місяця шість бійців за посиленим курсом вивчали тактику прикордонної служби, основи адмінпровадження та особистої безпеки, тактичної медицини та морської підготовки. Наразі всі випускники спеціалізованого курсу успішно склали іспити та увійшли до складу новоствореного підрозділу, що розгортається в Ізмаїлі.

Вже розпочато практичні роботи з ремонту артилерійського озброєння кораблів Морської охорони проекту 1204 – проведено демонтаж артустановок. Планом ремонту передбачено модернізацію систем та механізмів. А самі кораблі поетапно пройдуть доковий ремонт, що в цілому дозволить підвищити боєздатність та швидкохідність бойових одиниць.