Заяви про вплив НАБУ на вибори у США — абсурдні

Заява Генерального прокурора України, який публічно припускає, що Національне антикорупційне бюро могло вплинути на вибори Президента Сполучених Штатів Америки, не відповідає дійсності та є абсурдною спробою дискредитувати незалежну антикорупційну інституцію.

За чотири роки роботи Національне бюро неодноразово доводило, що є аполітичним правоохоронним органом, який притягає до кримінальної відповідальності посадовців вищої ланки. Саме з появою НАБУ Україна вперше за часів незалежності стала свідком затримань та арештів топ-посадовців, які раніше вважалися «недоторканими». Але навіть за таких обставин важко уявити ситуацію, коли б новостворений правоохоронний орган в країні після революції зміг вплинути на вибори у Сполучених Штатах Америки.

Компетенція НАБУ — викриття та притягнення до відповідальності саме українських топ-посадовців. Тож, ніяких доказів протиправної діяльності американського політтехнолога Пола Манафорта детективи НАБУ не збирали та не передавали, оскільки це поза компетенцією Національного бюро.

Генеральний прокурор добре обізнаний із цим фактом, адже всі матеріали розслідування «чорної бухгалтерії» Партії регіонів (крім епізоду стосовно дій колишнього голови Центральної виборчої комісії України, слідство у якому призупинено прокурорами САП) ще в червні 2017 року передані до Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ для подальшого слідства.

Зі свого боку нагадаємо, що інформацію зі згадкою про присутність прізвища Пола Манафорта з-поміж інших на сторінках так званої «чорної бухгалтерії» НАБУ опублікувало у відповідь на численні запити українських та зарубіжних ЗМІ для уникнення її викривлення та спекуляцій.

Підкреслюємо, Уряд Сполучених Штатів Америки загалом та Посольство США в Україні, зокрема, завжди підтримували Україну та НАБУ, як інституцію з моменту її створення у 2015 році. З боку міжнародних партнерів, які навіть у найважчі часи стояли пліч-о-пліч з Бюро, було зроблено дуже багато для боротьби з корупцією в України.

НАБУ цінує цей високий рівень довіри та дякує за підтримку усім міжнародним партнерам.

Довідково

«Чорна бухгалтерія» або так звана «амбарна книга» — понад 800 сторінок записів, переданих 27 травня 2016 року колишнім першим заступником голови Служби безпеки України Віктором Трепаком до НАБУ, в яких ймовірно фіксувалися багаторазові виплати з тіньової партійної каси Партії регіонів різним посадовим особам і громадським діячам.

У червні 2017 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила всі матеріали кримінального провадження, крім епізоду стосовно дій колишнього голови Центральної виборчої комісії України, до Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ, який наразі продовжує слідство. Розслідування епізоду, що залишився у НАБУ, рішенням прокурорів того ж місяця було зупинено.