У Держприкордонслужбі проведено перше засідання робочої групи із впровадження норм закону України «Про прилеглу зону України»

В Адміністрації Держприкордонслужби проведено перше засідання робочої групи із впровадження норм закону України «Про прилеглу зону України».

Цей закон встановлює статус та визначає правовий режим прилеглої зони України, а також порядок реалізації Україною в цій зоні своїх прав, як прибережної держави, відповідно до Конвенції ООН з морського права 1982 року, інших міжнародних договорів України, загальновизнаних норм і принципів міжнародного права, Конституції та законів України.

Участь у нараді взяли представники інших структур і відомств, у компетенції яких припинення правопорушень митного, фіскального (податкового), імміграційного (міграційного), санітарного законодавства України.

На зустрічі учасники обговорили проблемні питання, що не дозволяють повноцінно виконувати завдання із контролю за дотриманням законодавства України у її прилеглій зоні. Оскільки аналіз та оцінка ризиків останніх років ясно показують, що відключення суднами автоматичної ідентифікаційної системи (АІС), часто пов’язане зі спробами приховати маршрут переходу, зокрема, якщо були заходи у закриті порти ТОТУ, або провадження іншої протиправної діяльності із сподіванням на неможливість виявлення цього факту радіотехнічним спостереженням. Однак, згідно із Міжнародною конвенцією з охорони людського життя на морі, АІС є обов’язковою до використання для всіх суден, що здійснюють міжнародні та внутрішні рейси.

Отже, факт відключення АІС надає право Морській охороні на здійснення зупинки та огляду такого судна і, як наслідок, виявлення можливих правопорушень.