Російський експерт спрогнозував заболочування Керченської протоки, глибини вже впали

Старший науковий співробітник Інституту водних проблем Російської академії наук, гірничий інженер-гідрогеолог Юрій Медовар переконаний, що будівництво Кримського моста порушило водообмін між Чорним і Азовським морями, що в майбутньому завдасть непоправної шкоди акваторії Азова.

“Написав мені інженер з Керчі, який висловив побоювання про те, що Керченська протока стане болотом. А до цього все і йде за рахунок того, що на фарватері зменшуються глибини за рахунок наносів. Вже офіційно глибина зменшилася на півтора метри”, – цитує інженера Обозреватель.

Видання зазначає, що побоювання Медовара підтвердили океанологи. Причина полягає в тому, що дно в Керченській протоці шорстке, а міст призведе до збільшення накопичень на дні. Поступово відбудеться заболочування території, що спровокує колосальне порушення водообміну між морями.

Тому в перспективі Азовське море може спіткати доля Аральського моря, від якого нічого не залишилося”, – заявив інженер-гідрогеолог. Відзначається, що в Росії про проблему знають, тому проводили чистку каналу. Однак відходи були викинуті не на глибини Чорного моря, а біля Керченської протоки. Течією знову занесло їх у канал, де відбулося накопичення водоростей.

“Потрібно терміново демонтувати цей міст і звільнити протоку, тому що Азовське море зовсім внутрішнє, у нього єдиний зв’язок зі світом – це Чорне море”, – стверджує Медовар.