ДП «АМПУ» отримало підґрунтя для повернення 118 млн грн

Північний апеляційний господарський суд залишив без змін рішення Господарського суду м.Києва, яким визнано недійсним договір між державним підприємством «Адміністрація морських портів України» (далі — ДП «АМПУ») та ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв» вартістю 712 млн грн. Рішення, ухвалене апеляційною інстанцією 13 березня 2019 року, набуло законної сили. Це дозволяє ДП «АМПУ» розпочати процедуру повернення незаконно сплачених 118,4 млн грн. 

Крім того, завдяки позовній роботі НАБУ запобігло перерахуванню на користь ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв» близько 395 млн грн та завдання ДП «АМПУ» збитків на суму близько 146 млн грн.

Слідством встановлено, що у 2015-2016 роках ДП «АМПУ» з порушенням законодавства провело дві процедури закупівлі днопоглиблювальних послуг у Бердянському та Маріупольському портах.  Переможцем торгів стало ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв», з яким службові особи ДП «АМПУ» підписали договори на надання послуг за завищеними цінами. Внаслідок таких дій державі завдано збитків в особливо великих розмірах. 

За матеріалами, зібраними під час досудового розслідування, НАБУ звернулося до суду із позовами про визнання недійсними договорів на 290 млн грн та 712 млн грн.

Всі деталі справи «АМПУ» — у статті.

Публікації за темою: https://bit.ly/2XReWDI