«СпецТехноЕкспорт»: підозрюваним у розтраті обрано запобіжні заходи

П’яти підозрюваним у розтраті 2,225 млн дол. США (55,5 млн грн) держкомпанії «СпецТехноЕкспорт» (входить до складу державного концерну “Укроборонпром”) впродовж 6-7 березня 2019 року Солом’янський районний суд м.Києва обрав запобіжні заходи. Чотирьом із них — тримання під вартою з альтернативою застаи. обра Сукупний розмір застави — 15,4 млн грн.

Як альтернативу тримання під вартою обрані пропоновані розміри застав:

– чинному директору «СпецТехноЕкспорту» (на момент вчинення злочину — заступник директора «СпецТехноЕкспорту») — 7 млн грн;

– колишньому директору «СпецТехноЕкспорту» — 1,9 млн грн;

– екс-заступнику директора департаменту контракту № 1 «СпецТехноЕкспорту» (на даний час – підприємець) — 5 млн грн;

– екс-начальнику одного з відділів «СпецТехноЕкспорту» (на даний час – підприємець) — 1,5 млн грн.

Екс-заступнику директора «СпецТехноЕкспорту» обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового арешту терміном на 60 діб.

Нагадуємо, 4 березня 2019 року затримано чинного та колишнього директорів державного підприємства «СпецТехноЕкспорт» та ще трьох екс-посадовців за підозрою у розтраті 2,225 млн дол. США (55,5 млн грн). Цього ж дня їм повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України.

Слідство встановило, що у 2009 році за ініціативи керівництва «СпецТехноЕкспорту» держпідприємство уклало з іноземною компанією угоду з супроводу одного з зовнішньо-економічних контрактів. За цим контрактом «СпецТехноЕкспорт» мав поставити військову продукцію, вироблену ДП «Завод 410 ЦА». Посередництво нерезидента мало забезпечити укладання та подальше виконання зовнішньо-економічного контракту, за що державне підприємство «СпецТехноЕкспорт» заплатило 2,225 млн дол. США. Натомість детективи НАБУ встановили, що компанія-посередник заявлені послуги не надавав. 

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють із грудня 2017 року.

«СпецТехноЕкспорт» — державне госпрозрахункове зовнішньоторговельне підприємство, основною сферою діяльності якого є експортно-імпортні відносини на світовому ринку продукції та послуг військового та подвійного призначення. ДП входить до складу державної компанії «Укрспецекспорт», уповноваженого державою посередника у здійсненні зовнішньоекономічної діяльності у сфері експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення.

В свою чергу, «Укрспецекспорт» входить до складу державного концерну «Укроборонпром».

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.