Уряд України працює над створенням нових, якісних інструментів управління державною власністю, використовуючи практики розвинених країн світу, – повідомив Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.
«У сфері корпоративного управління дуже важливо якісно змінити систему управління державними підприємствами. Ми створили Номінаційний комітет, який відповідає за процес рекрутингу професійного менеджменту і членів незалежних наглядових рад, й маємо за результатами 2018 року вже п’ять успішних кейсів формування професійних і незалежних наглядових рад», – сказав він, виступаючи на 15-й Щорічній інвестиційній конференції Dragon Capital 12 лютого.
На думку Міністра, важливо розуміти, як трансформувати інструменти управління державними об’єктами, оскільки на сьогодні держава має у власності понад 3,5 тисячі державних підприємств.
«Міністерства зараз керують напряму цими підприємствами. Враховуючи загальну кількість підприємств, ми маємо надвелике навантаження на міністерства. Тільки Міністерство економічного розвитку й торгівлі управляє понад 500 держпідприємствами. Ми бачимо своє завдання в тому, щоб розвантажити міністерства і забезпечити можливість сфокусуватися на розробці політики», – наголосив Олександр Саєнко.
Він підкреслив, що функція контролю за державними активами має бути передана до новостворених наглядових рад, а міністерства повинні через політики власності встановити певні завдання для підприємства та KPI для його менеджменту.
«Україна має великий сектор державних підприємств і його потрібно зменшувати. Потрібно почати ефективний процес приватизації. Завдячуючи Верховній Раді, ми маємо дуже ефективний закон про приватизацію, який дав важливі інструменти захисту прав інвесторів. Більшість інвесторів зацікавлені у використанні англійського права, яке найбільше захищає права сторін, і новий закон дав таку можливість», – резюмував Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.