Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця на прес-конференції в міжнародному аеропорту “Бориспіль”.

“Я вам скажу, що громадянин Ірану, якого Президент своїм указом помилував, вже на території своєї країни. Він повернувся раніше, сьогодні о 12-й ночі”, – сказав він.

Новічков на конференції заявив, що стан його здоров’я задовільний і він має намір повернутися додому в Одесу. В українському МЗС також зазначили, що його не визнали винним у злочині в Ірані.

Нагадаємо, український моряк Андрій Новічков останні два роки перебував в іранській в’язниці. 17 січня 2017 року на судні Arezoo (прапор Ірану, порт приписки Qeshm) рядовий матрос, іранець, вистрибнув за борт. Свідком цієї надзвичайної події став Новічков, який відразу підняв тривогу й організував рятувальні роботи. Тіло матроса знайдено не було. Після прибуття в Іран громадянина України зняли з судна і відвезли в суд, де йому пред’явили звинувачення в доведенні до самогубства. Іранський суд не знайшов доказів його провини, однак мав намір засудити одесита до смертної кари.