7 січня стало відомо про затоплення вантажного судна з вугіллям «Волго-Балт 214» у Чорному морі біля берегів Туреччини.
Було відомо, що двоє людей загинули і ще четверо зникли безвісти.
Судно з панамським прапором, що вирушило з російського порту в Азовському морі, надіслало сигнал приблизно за 148 кілометрів від берегів турецької провінції Самсун. На борту корабля перебували тринадцять членів екіпажу, включаючи дев’ятьох громадян України, двох громадян Азербайджану та двох росіян. “Сім осіб було врятовано, дві особи загинули, пошуки ще чотирьох осіб продовжуються”, – було сказано у повідомлені.
7 січня заступник директора Департаменту консульської служби МЗС – начальник управління консульської діяльності Василь Кирилич підтвердив, що у Туреччині біля берегів Самсуна через погодні умови затонуло торгове судно під прапором Панами, на якому з 13 членів екіпажу 11 – громадяни України.
За його словами, судно подало сигнал лиха, береговою охороною було оперативно вжито належних заходів – та, на жаль, не вдалося врятувати 4 наших співвітчизників.
“Решту членів екіпажу госпіталізовано до лікарень міста Самсун. Постраждалих відвідав губернатор провінції, вони перебувають під належним наглядом. Усі витрати пов’язані з лікуванням забезпечить страхова компанія. Консул України невідкладно виїжджає на місце трагедії”, – повідомив директор Департаменту консульської служби МЗС.
7 січня. Інформацію про 4 загиблих громадян України підтвердив посол України в Туреччині Андрій Сибіга.
7 січня у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб повідомили: “Судно VOLGO-BALT 214 під прапором Панами перевозило вугілля з порту Азов до порту Самсун. Цей російський порт у Ростовській області часто використовується для незаконного вивезення вугілля з частини окупованого Донбасу до портів Туреччини та інших країн”.
За даними міністерства, до літа 2017 року судно ходило під російським прапором, змінивши його на 2 місяці на прапор держави Сент-Кіттс і Невіс.
“У подальшому з серпня 2017 року судно змінило прапор на панамський”, – заявили у МінТОТ.
7 січня. Видання CNN Turk із посиланням на губернатора провінції Самсун повідомило, що загиблими знайдені шестеро людей.
8 січня стало відомо, що лікарі готують до виписки з лікарні сімох українських моряків, які були врятовані 7 січня з затонулого біля берегів Туреччини судна. Про це повідомив посол України в Туреччині Андрій Сибіга.
“Остання новина стосовно потерпілих моряків у Самсуні – лікарі прийняли рішення виписати всю команду вранці в четвер (10 січня)”, – пише він. За його словами, після цього членів екіпажу доставлять до Анкари, де їм допоможуть повернутися до України.
8 січня. Сили берегової охорони Туреччини підняли з води тіло одного з чотирьох громадян України, які загинули під час аварії судна VOLGO-BALT 214.
8 січня. Посол України в Туреччині Андрій Сибіга оприлюднив список постраждалих моряків, членів команди «Волго-Балт 214», яке затонуло біля берегів Туреччини, та розповів про їх стан здоров’я.
“Список моряків, які перебувають у лікарні у Самсуні: Шевчук Станіслав, Мільніченко Павло, Геращенко Олег, Ільченко Євгеній, Яценко Євген, Скачко Денис, Будко Тетяна”.
Посол повідомив, що консул разом із представниками української громади відвідав у лікарнях усіх моряків. Їх стан – задовільний.
“Вдячний турецьким рятувальникам – моряків врятовано після 5 год перебування у крижаній воді – справжнє диво. Близькі на зв’язку” – повідомив він.
8 січня. Посольство Росії у Туреччині опроверглоспростувало інформацію про наявність на борту судна «Волго-Балт 214» громадян РФ.
8 січня. Рятувальники підняли з води тіла двох людей, що загинули під час аварії вантажного судна біля берегів Туреччини.
“Турецькі рятувальники в надзвичайно складних погодних умовах знайшли ще 2 тіла загиблих”, – Про це повідомив посол України в Туреччині Андрій Сибіга.
За словами Сибіги, у найближчі години буде проведено процедуру опізнання.
9 січня. Тіла двох знайдених напередодні моряків судна «Волго-Балт 214» ідентифіковано за результатами опізнання. Обидва виявились громадянами України.
Пошуково-рятувальні роботи продовжуються.
Турецьке видання https://www.cnnturk.com/повідомило 7 січня, що у пошуково-рятувальних роботах беруть участь: 1 літак, 4 вертольоти, 1 пошуково-рятувальне судно, 1 буксир, 2 човни берегової охорони.
За словами одного з потерпілих, гігантська хвиля розірвала борт судна під час шторму. Шейчук Станіслав, інженер, який пережив аварію повідомив, що інцидент стався вранці: “Я спав. Коли це сталось суднозатонуло за 5 хвилин. Ми всі одяглися і стрибнули у воду. У нас були два човни, ми їх спустили у воду. Вода була дуже холодна. Ми дякуємо рятувальній команді і губернаторові (ред. Самсуну). Ніхто не мав би шансів вижити. Приблизно 4 години у воді. – сказав він.
Імена тих, хто втратив життя: капітан судна Ібрагімов Мамедалі (Азербайджан) і Бодник Руслан (Україна).
Імена зниклих : Ісмаїлов Турбат-Корабель Капітан (Азербайджан), Вязовський Ростислав (Україна), Крепець Дмитро (Україна) і Овдієнко Володимир (Україна).