Влада Криму розраховує створити спільну з Сирією судноплавну компанію протягом місяця. Спільна судноплавна компанія, в якій братимуть участь представники Криму та Сирії, може бути створена в грудні 2018 – січні 2019 року. Розглядається можливість її організації на базі оператора Керченської поромної  переправи ТОВ «Морська дирекція», повідомив заступник голови Ради міністрів республіки – постійний представник Криму при президенті РФ Георгій Мурадов.

«Створення спільної судноплавної компанії передбачено домовленостями, і ми розраховуємо, що найближчим часом це питання буде вирішено. Ми розраховуємо, що протягом місяця може бути завершена ця процедура. За базу для створення такої компанії розглядається ТОВ «Морська дирекція», яка організовувала рух судів на Керченській поромній переправі “, – сказав Мурадов.

Раніше Сергій Аксьонов і міністр економіки Сирії Мухаммед Самір Халіль підписали меморандум про торговельно економічне співробітництво регіонів. Меморандум закріплює намір Криму та уряду Сирії розвивати співробітництво в економічній сфері, в тому числі в рамках планів зі створення Кримсько-сирійського торгового дому та спільної судноплавної компанії в цілях забезпечення регулярних морських вантажоперевезень між портами Латакії і півострова.

«Морська дирекція» була заснована в кінці 2014 року автономної некомерційної організацією «Єдина транспортна дирекція», яка після анексії Криму РФ стала оператором перевезень пасажирів через Керченську протоку. З 1 січня 2015 року на «Морську дирекцію» поклали функції щодо забезпечення роботи Керченської переправи, а з 3 грудня того ж року компанія передана уряду Республіки Крим.