Як повідомляється, таке рішення прийняте у зв’язку з ускладненням факторів, які негативно впливають на обсяг вантажопереробки і фінансово-економічний стан підприємства. Про це повідомила прес-служба госстівідора.
Згідно з повідомленням, 4 грудня поточного року на засіданні комісії з прийняття рішень щодо подолання фінансових труднощів і зменшення всіх статей витрат підприємства обговорювалося техніко-економічне обґрунтування оптимізації витрат для забезпечення беззбиткової роботи. Всі члени комісії підтримали рішення про необхідність виконати додаткові розрахунки до прийняття остаточного рішення і здійснення вибору між оптимізацією чисельності працівників або переходом на неповний режим роботи і іншими заходами економії.
«11 грудня на засіданні Ради підприємства та Комісії, за участю Голови ППО БМТП і Ради бригадирів ДП« БМТП »після всебічного обговорення було прийнято рішення про перехід на неповний режим роботи (скорочення на 20% робочого часу) всіх працівників ДП« БМТП »з 1 січня 2019 року з метою збереження робочих місць і запобігання скороченню працівників. Також підтримано пропозицію про зміну джерела виплати матеріальної допомоги (за рахунок Фонду Споживання) з метою зменшення витрат операційної діяльності та поліпшення фінансового результату роботи », – йдеться в повідомленні.
ДП «Бердянський морський торговельний порт» (БМТП) в січні-вересні 2018 року опрацювало 716 тис. Тонн вантажів, що становить 58% від запланованого показника.
За даними ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ), за останні п’ять років через військові дій на Донбасі, будівництва моста через Керченську протоку і нинішніх безпідставних затримок суден, порти Маріуполь і Бердянськ зменшили обсяги перевалки майже вдвічі – до 8,9 млн тонн. При цьому наголошується, що українські порти в Азовському морі можуть збільшити перевалку вантажів на 800 тис. Тонн в рік в разі припинення протиправних дій з боку Росії.