Рада скасувала санітарно-екологічний контроль товарів у портах

2018-09-07 08:12:38

Скасовується санітарно-епідеміологічний контроль товарів, що переміщуються через митний кордон



У четвер, 6 вересня, Верховна Рада України прийняла повторно з пропозиціями Президента законопроект №7010 "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо запровадження механізму" єдиного вікна "і оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України".
Як повідомляє ЦТС, ключовим моментом для портової галузі України і вітчизняних експортерів стало те, що законом, який підтримали 259 народних обранців, передбачається ліквідація екологічного контролю при транскордонній торгівлі товарами.
Прийнятий законопроект скасовує санітарно-епідеміологічний контроль товарів, що переміщуються через митний кордон, який сьогодні фактично зведений до перевірки наявності висновку санітарно-епідеміологічної експертизи.
Він містить норми, згідно з якими контроль фітосанітарної та ветеринарної служб при експорті будуть здійснюватися відповідно до вимог країни, в яку поставляється товар з України, а не в обов’язковому порядку. Випуск українською митницею експортних товарів на експорт після підписання тексту закону Президентом більше не буде залежати від завершення таких суміжних контролів екологами та фітосанітарною службою.
Крім того, вчинення радіологічного контролю при імпорті передається в ведення прикордонників. Такий контроль буде здійснюватися в пункті пропуску товару.
Як відзначають законодавці і експерти, радіологічний контроль при експорті НЕ буде здійснюватися українською стороною.
В цілому, головним завданням нового закону є повноцінне впровадження "єдиного вікна", що виражається в:
– спрощення процедури проведення контролю під час здійснення зовнішньоекономічних операцій;
– зменшення кількості контролюючих органів в пунктах пропуску через державний кордон України та в місцях митного оформлення товарів і транспортних засобів всередині країни;
– зменшенні витрат суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, які експортують товари з України;
– зменшення кількості дозвільних документів, які подаються при митному оформленні товарів і їх пропуску через митний кордон України.
Нагадаємо, раніше бізнес і портові оператори неодноразово скаржилися на неправомірні дії екологів в портах. За деякими підрахунками, зараз втрати від незаконних перевірок суден в портах співробітниками Держекоінспекції досягають 200 млн доларів на рік.