2018-09-05 15:54:12

Місцеві жителі вже 10 днів не можуть вдихнути на повні груди без захисних засобівМісто Армянськ в окупованому Росією Криму, що постраждало від викидів хімічних підприємств, все більше стає схожим на зону відчуження. Запланована напередодні "владою" масова евакуація дітей з міста через брак автобусів проходить сьогодні. 
Як пише кримськотатарська газета "Авдет", через екологічну ситуацію, що погіршується, мешканцям оголосили, що на збори для евакуації дітей дається дві години. При цьому в Армянську не запроваджують режим НС у той час, як місцеві жителі вже 10 днів не можуть вдихнути на повні груди без захисних засобів. А вивезення дітей з міста окупаційна влада називає " подовженими канікулами".
Нагадаємо, у ніч на 24 серпня на півночі окупованого Криму стався викид з незаконно працюючих там хімічних підприємств, що призвело до різкого погіршення здоров’я місцевих жителів і особливо дітей. Крім того, на металевих предметах, деревах, дахах будинків і навіть усередині приміщень утворився маслянистий наліт з жовто-зеленим відтінком. У Херсонській області також було зафіксовано факти хімічного забруднення повітря й грунту з території окупованого Криму. Лише на 12-й день екологічної катастрофи окупаційна "влада" Криму "припинила" на два тижні роботу заводу "Титан" в Армянську. Дітей шкільного віку і дошкільнят з матерями розпорядилися відправити до санаторіїв.

Водночас речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник на брифінгу в середу заявив, що  за інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, 13-19 серпня, у ході тренування з прикриття адміністративного кордону з Херсонською областю, підрозділи ЗС РФ проводили стрільби в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів. 

"Внаслідок влучень снарядів, зазначені об’єкти були пошкоджені, що призвело до суттєвого погіршення екологічної обстановки на всій півночі окупованого Криму", – сказав речник.
За його словами, російське окупаційне командування намагається приховати масштаб екологічної проблеми і уникнути відповідальності за її виникнення, шляхом розповсюдженням у ЗМІ неправдивих і викривлених повідомлень, які дезінформують суспільство щодо реального стану екологічної небезпеки в Криму.
Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров із трибуни парламенту заявив, що Міністерство закордонних справ має звернутися до Організації із заборони хімічної зброї задля проведення ними моніторингу ситуації щодо заводу "Кримський титан", із території якого попередньо зафіксували факт хімічного забруднення.
Водночас він зауважив, що Україна має зробити все задля того, щоб повністю припинити діяльність заводу "Кримський титан", адже за його словами, "це ганьба і сором, що ільменіт з української території, з Житомирської області, за чорними схемами йде до турецьких портів, а звідти знову спрямовується до Криму".
за матеріалами Укрінформ