Річні втрати від необгрунтованих перевірок Держекоінспекцією суден в портах досягають 200 млн доларів

2018-08-01 15:10:18

В Одеській ОДА наголосили, що дії екологів вкрай негативно відбиваються на репутації держави.



Втрати від незаконних перевірок суден в портах співробітниками Держекоінспекції досягають 200 млн доларів на рік. Такі дані представив на нараді в Одесі екс-керівник представництва Risoil S.A. в Україні Шота Хаджішвілі.
"Збитки з кожного судна складають від 3 до 60 тис. доларів. За оцінкою, загальна сума втрат від неправомірної діяльності інспекторів складає до 200 млн доларів на рік", – заявив Хаджішвілі.
Як зазначив на нараді голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов, дії екологів вкрай негативно відбиваються на репутації держави.
"На вимогу Державної екологічної інспекції регулярно відбувається затримання морських суден в пунктах пропуску через державний кордон. Це – колосальні матеріальні збитки. Через це ми втрачаємо імідж регіону, який є транспортним хабом України на міжнародній арені. Ми – єдина країна Європи, під час заходу в яку судновласники змушені закладати додаткові кошти в бюджет, по 3-5 тис. доларів, для проходження так званого "екологічного контролю", – заявив Степанов.
Як зазначив на нараді керівник практики морського права юридичної фірми "АНК" Артем Волков, від неправомірних дій екологів страждають оператори не тільки старих суден, а й нових. Так, нещодавно на 34,5 тис. Доларів було оштрафовано судно 2016 року побудови, яке ходить під прапором Португалії і знаходиться під наглядом Lloyd. Капітана судна звинуватили у відкатці ізольованого баласту.
за матеріалами ЦТС