2018-05-15 17:30:48
Прокуратура АР Крим розслідує факти порушення правил екологічної безпеки
Прокуратура АР Крим (базується в м. Києві) розслідує факти порушення правил екологічної безпеки під час будівництва Росією Керченського моста на тимчасово окупованій території Криму, а деякі європейські компанії перевіряються стосовно постачань обладнання для незаконного будівництва мосту.
Як повідомляє у вівторок прес-служба прокуратури АР Крим, прокуратура спільно з ГУ Національної поліції в АР Крим та м. Севастополі проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального злочину, передбаченого ст. 236 Кримінального кодексу України (порушення правил екологічної безпеки).
"Будівництво транспортного переходу здійснюється з грубим порушення правил екологічної безпеки, що шкодить екосистемі Азовського моря, спричинило екологічне забруднення значної території України, завдало непоправної екологічної шкоди півострову Тузла (Україна), що полягає у його знищенні як унікального природного об’єкта, та має інші тяжкі наслідки природному навколишньому середовищу", – цитує повідомлення агенція Інтерфакс-Україна.
За інформацією прокуратури АР Крим, під час досудового розслідування встановлено основного виконавця робіт із проектування та будівництва моста, підрядника та субпідрядника, які у зв’язку з цим уже потрапили до санкційних списків США.
"Крім цього, перевіряється низка європейських компаній на предмет постачання ними обладнання для незаконного будівництва мосту на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим", – ідеться в повідомленні.
За інформацією фахівців Інституту водних проблем і меліорації НАН України, орієнтовні збитки, завдані навколишньому середовищу Чорного й Азовського морів під час будівництва Керченського мосту, становитимуть щонайменше 10 млрд грн.
У прокуратурі поінформували, що наразі в Київському науково-дослідному інституті судових експертиз Міністерства юстиції України проводиться комплексна комісійна інженерно-екологічна експертиза, до проведення якої залучені фахівці з інших відомств та інститутів.
"На порушення вимог Водного кодексу України та норм міжнародного права, будівництво такого об’єкта спричиняє серйозну небезпеку екології Чорного та Азовського морів: забруднення, порушення природного відтворення водних біоресурсів та їх знищення", – наголосили в кримській прокуратурі.
У свою чергу заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила, що Керченський міст усупереч волі Києва побудований на українській території та порушує суверенні права України, а його негативний вплив на довкілля, судноплавство та рибальство – тільки доповнення.
"Керченський міст веде з країни-окупанта до окупованих українських територій. Жодна рекламна картинка не змінює факту протиправної окупації півострова. Острів Тузла, Керченська протока, Керч-Єнікальський канал, Крим – це наша територія, і міст усупереч нашій волі побудовано на нашій території", – написала вона на своїй сторінці в соцмережі Facebook у вівторок.
Вона зазначила, що Керченський міст побудований із порушенням суверенних прав України. "Негативний вплив на довкілля, судноплавство і рибальство лише додаток до головного – без згоди України цей міст не можна було бувати взагалі", – наголосила О.Зеркаль.
Як нагадала заступник глави МЗС, ще у 2016 році Україна подала позов проти РФ про порушення цих прав, а в лютому Київ подав меморандум у цій справі – головний документ у процесі з усіма потрібними доказами. За словами О.Зеркаль, будівництво моста порушує, щонайменше, статті 2, 43, 44, 123,192, 194, 204, 205, 206 Конвенції ООН з морського права.
"Зрештою це порушення багатьох двосторонніх угод між Україною та РФ, яка зобов’язалася поважати нашу територіальну цілісність і суверенітет, а також непорушність нашого кордону. Питання не в геології та технологіях – міст, який побудовано на безправ’ї, агресії та злочинних діяннях, не зможе встояти", – додала вона.