2018-03-13 12:11:37

“На цей момент ми хочемо отримати арешт цих рахунків” – заявив генпрокурорГенпрокуратура встановила 10 рахунків в іноземних банках, на які були переведені кошти від оборудок, проведених під час купівлі самопідіймальних бурових установок В312 і В319 (так званих вишок Бойка).
Про це заявив у коментарі журналістам генеральний прокурор Юрій Луценко.
"Ми знаємо більше 10 рахунків, на які були переказані кошти, розкрадені з афери з (купівлі – ред.) нафтовидобувних установок", – сказав він.
Луценко розповів, що у січні поточного року ГПУ звернулася до Служби фінансового моніторингу з проханням прослідкувати рух коштів унаслідок закупівлі нафтовидобувних вишок. У результаті відомство звернулося до швейцарських та австрійських правоохоронців з тим, щоб отримати інформацію про рух коштів на певних рахунках у банках цих країн.
"На цей момент ми хочемо отримати арешт цих рахунків. Розуміючи, що кошти з них, найімовірніше, переведені на інші рахунки, ми хочемо отримати рух коштів з цих рахунків", – зазначив генпрокурор, уточнивши, що йдеться про 144 млн доларів.
Як повідомлялося, Регламентний комітет ВР під час засідання 12 березня визнав законними подання ГПУ щодо притягнення народного депутата Євгена Бакуліна до кримінальної відповідальності, його затримання та арешту. Бакуліна підозрюють у причетності до купівлі за завищеними цінами нафтовидобувних вишок ДАТ "Чорноморнафтогаз".
Раніше Генпрокуратура повідомила про підозру екс-президенту Віктору Януковичу та колишньому голові Нацбанку Сергію Арбузову у причетності до оборудок з купівлею за завищеними цінами двох бурових установок для ДАТ "Чорноморнафтогаз".
За словами генпрокурора, внаслідок оборудки 25 млн доларів було переказано компанії, підконтрольній Світлані Бакуліній – дочці тодішнього керівника НАК "Нафтогаз України" Євгена Бакуліна.
за матеріалами Укрінформ.