2018-02-19 22:12:15
19 лютого 1998 року, було погоджено і затверджено статут підприємство і офіційно зареєстроване ДП «Дельта-лоцман» приступило до виконання своїх статутних цілей і завдань.
04 лютого 1998 року, на підставі наказу (№ 29) міністра транспорту України В.І. Черепа було створено ДП «Дельта-лоцман». За два тижні по тому, 19 лютого 1998 року, було погоджено і затверджено статут підприємство і офіційно зареєстроване ДП «Дельта-лоцман» приступило до виконання своїх статутних цілей і завдань.
Метою його створення було вдосконалення умов забезпечення безпеки мореплавства у територіальному морі України, упорядкування структури морських лоцманських служб у Північно-Західній частині Чорного моря, відкрило нову сторінку в історії лоцманської справи.
Як пригадує перший очільник підприємства Віктор Бєздольний, на першому етапі це була чисто лоцманська організація і далі, як спеціалізована організація по комплексному наданню послуг судам для їх безпечного проходу в водах України.
За час своєї роботи ДП "Дельта-Лоцман" ініціювало і брало на себе відповідальність щодо розвитку об’єктів національної системи безпеки мореплавання. Побудовано нові лоцманські станції і лоцманські судна на національних верфях, прибережні об’єкти для Служби регулювання руху суден. Створено Науково-технічний комплекс (НТК), як структурний підрозділ підприємства. Фахівцями НТК розроблені і виготовлені апаратно-програмні комплекси (АПК), як важливі інструменти для виконання міжнародних вимог з регулювання руху суден у водах України
Підприємство ініціювало і реалізувало проекти з розширення паспортних габаритів Бузько-Дніпровсько-Лиманського каналу. Виконано завдання по відкриттю судноплавства через українську частину дельти р. Дунай в рамках першої стадії проекту зі створення Глибоководного суднового ходу «Дунай – Чорне море».
ДП «Дельта-лоцман» прийнято в члени керівного комітету із впровадження проекту Річкових інформаційних служб (РІС) IRIS Europe II. Рішення було прийнято на 1-му засіданні керівного комітету, яке проходило в Європейській економічній комісії ООН в Брюсселі. РІС – це своєрідна комплексна система безпеки мореплавства та логістики, що стосується ГСХ р. Дунай – Чорне море та басейну р.Дніпро.
13 червня 2013 року, з набранням чинності Закону України «Про морські порти України», розпочало роботу державне підприємство «Адміністрація морських портів України» (ДП «АМПУ»), до складу якого увійшли 20 підприємств морської галузі України – 18 державних портів, ДП «Дельта-лоцман» та Керченська морська переправа (знаходиться на окупованій РФ території України). Стратегічні об’єкти інфраструктури цих підприємств перейшли під контроль нового державного підприємства.
Наразі у складі філії «Дельта-лоцман» функціонує шість регіональних лоцманських підрозділів у північно-західній частині Чорного моря, в Дунайському, Бузько-Дніпровському та Азовському басейнах, у тому числі дві єдині морські та чотири портові лоцманські служби.
До складу служб регулювання руху суден (РРС) входять 10 центрів і постів РРС, 7 автоматизованих радіолокаційних постів, 3 радіотехнічних поста зв’язку. Проводяться роботи з модернізації та інтеграції вказаних об’єктів в єдину систему згідно з концепцією Євросоюзу VTMIS.
"МБН" приєднується до всіх добрих побажань та зі свого боку бажає підприємству-ювіляру та всім його співробітникам мирного неба, впевненості у майбутньому, натхнення в щоденній праці, реалізації творчих планів та нових здобутків!