2018-01-29 10:40:47

офіційне представлення АМПУ членам і спостерігачам ESPO відбудеться в ході Генеральної Асамблеї 30 травняАдміністрація морських портів України (АМПУ) отримала статус спостерігача Європейської організації морських портів (European Sea Ports Organization — ESPO). Таке рішення було прийнято Виконавчим комітетом ESPO 17 січня 2018 року в Брюсселі.
Як повідомляє прес-служба АМПУ, офіційне представлення АМПУ членам і спостерігачам ESPO відбудеться в ході Генеральної Асамблеї 30 травня в Роттердамі. Після цього, з 30 травня по 1 червня, АМПУ візьме участь в щорічній конференції і роботі технічних комітетів ESPO.
«Входження АМПУ в ESPO — важливий крок інтеграції України в міжнародну транспортну інфраструктуру. Україна тепер офіційно — частина європейського портового співтовариства. Крім того, членство в ESPO дозволить нам перейняти кращі європейські практики організації роботи портів. Це крок також важливий з точки зору реалізації дорожньої карти щодо імплементації нормативних документів ЄС в сфері морського транспорту, затвердженої Кабінетом Міністрів України», -розповів керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.
Варто зазначити, що існує два види членства в складі ESPO: повне членство (full membership) і членство в якості спостерігача (observer membership). Оскільки Україна не є країною-членом ЄС, АМПУ має можливість приєднатися до ESPO виключно в статусі спостерігача.
Таким чином, АМПУ отримує право делегувати одного свого представника на засідання Генеральної Асамблеї ESPO, відвідувати і брати участь в роботі всіх технічних комітетів, мати доступ до внутрішньої бази даних ESPO з останньою інформацією про політику ЄС, у сфері інвестицій та грантів, а також можливість для індивідуальних запитів інформації через Генерального секретаря Організації.
В ESPO функціонує 9 постійних комітетів, за такими напрямками:
– управління портом;
– сталий розвиток;
– інтермодальні перевезення, логістика, промисловість;
– морські справи;
– спрощення процедур торгівлі, митного оформлення, безпеки;
– економічний аналіз і статистика;
– юридичне консультування;
– круїзні і поромні порти;
– трудові відносини і операції.
ESPO існує з 1993 року і об’єднує портові адміністрації країн Європейського Союзу. На сьогодні її членами є портові адміністрації та національні портові асоціації країн-членів Європейського Союзу: Бельгії, Болгарії, Великобританії, Данії, Кіпру, Фінляндії, Франції, Німеччини, Греції, Ірландії, Італії, Латвії, Литви, Мальти, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Румунії, Словенії, Іспанії, Швеції, Хорватії та Естонії.
ESPO відкрита для членів-спостерігачів з країн, що є сусідами з ЄС. Зокрема, статус спостерігача в організації мають Ізраїль і Ісландія.
ESPO постійно працює над розробкою регуляторних документів міжнародного рівня для покращення роботи та підвищення якості послуг портової галузі.