У Миколаєві міськрада погодила виділення АМПУ 55 га міської землі

2017-12-21 13:19:46

За проект рішення проголосували 29 депутатів із 40 присутніх в залі



Депутати Миколаївської міської ради надали Державному підприємству «Адміністрація морських портів України» дозвіл на виготовлення технічної документації по розділу земельної ділянки площею 55 га по Херсонському шосе, 112 в Інгульському районі Миколаєва на земельні ділянки площею 34 га і 21 га.
Таке рішення було прийнято на сесії міської ради у четвер, 21 грудня.
Як повідомив заступник начальника управління містобудування та архітектури – начальник відділу містобудівного кадастру та обліку об’єктів містобудування Олександр Нефедов, на ділянці в 35 га планується розмістити накопичувач для вантажного транспорту. Цей об’єкт дасть можливість диспетчеризований пересування вантажівок, причому міський бюджет не витратить на це ні копійки – 161 млн.грн. виділяє АМПУ.
За словами представника миколаївської філії АМПУ, майданчик дозволить одночасно розміщувати до 2000 вантажних автомобілів.
Після цього Сергій Ісаков відзначив, що один з народних депутатів заявляв, що після реалізації проекту вантажівки взагалі не будуть заїжджати в місто Миколаїв. Однак представник АМПУ повідомив, що «частково» вантажівки все одно будуть з’являтися на міських вулицях. На питання депутата, чи готова АМПУ відремонтувати за свій рахунок вулиці Новозаводська і Турбинная, за якими вантажівки будуть добиратися до відстійника, була озвучена наступна фраза, що ці вулиці «не входять до зони відповідальності АМПУ».
Олена Кисельова з фракції БПП назвала цей проект рішення незаконним, вказавши, що АМПУ планує заробляти на майданчику по 38 млн.грн. в рік, хоча місто навряд чи щось отримає з цієї суми.
Депутат Ростислав Філевський також заявив, що вважає проект незаконним, порівнявши ситуацію з театром абсурду.
– Нам розповідають про нібито інвестиції в 160 мільйонів гривень. Хлопчики і дівчатка, ми взагалі розуміємо, що таке інвестиція і куди вона йде? – сказав він, додавши, що депутатів хочуть використовувати для монополізації ринку, що в подальшому загрожує повним знищенням дорожньої інфраструктури з боку Баштанської траси.
Також депутат нагадав, що ця ділянка передбачалося використовувати під нове міське кладовище.
Ростислав Філевський з цих грошей місто нічого не отримає.
Анатолій Петров з фракції БПП нагадав, що колишній мер Олександр Сенкевич пропонував створити такий відстійник за рахунок бюджету міста, але тоді від реалізації ідеї відмовилися. А тут державне підприємство пропонує вирішити проблему за свій рахунок.
На сесії прозвучала інформація, що юридичний департамент міськради висловив свої зауваження до проекту. Однак виявилося, що заступник мера Юрій Степанець підписав лист погодження без вивчення цих зауважень, оскільки проект рішення йому показали фактично перед самим голосуванням.
Сергій Ісаков також зазначив, що профільною комісією з даного питання є не земельна реформи, а з питань промисловості і транспорту, так як мова йде про будівництво важливого інфраструктурного проекту. Крім того, його повинна розглянути комісія з питань житлово-комунального господарства, адже мова йде про будівництво кладовища.
Олена Кисельова також запропонувала доопрацювати проект рішення, оскільки, за її словами, прийняття незаконного рішення може стати підставою для позбавлення повноважень секретаря міськради.
Анатолій Дюмін з «Опозиційного блоку» сказав, що сьогодні депутати тільки дають добро на розробку проекту землеустрою, який потім ще буде затверджуватися.
Тетяна Казакова все-таки винесла питання на голосування, запропонувавши надалі його доопрацювати на спільному заповіті земельної та транспортної комісій.
За проект рішення проголосували 29 депутатів із 40 присутніх в залі.
Після голосування в знак протесту сесію покинули Ростислав Філевський, Сергій Ісаков і всі присутні члени фракції «Самопоміч».