2017-11-22 14:15:40

Як тільки дозволить погода на докування будуть заведені буксири «Антон Мазін» і «Капітан Маркін» – повідомили на підприємствіФахівці докового виробництва Азовського судноремонтного заводу (АСРЗ) вже підготували доковий набір для чергової партії судів – повідомляють на підприємстві.
При силі вітру більше 4-5 балів, як зараз, постановка в док, як правило, не проводиться. Тому, як тільки дозволить погода, і, кажучи сленгом, «уб’ється» вітер до нормативного, на докування будуть заведені буксири «Антон Мазін» і «Капітан Маркін».
Призначення обох – буксирно-кантовочні операції в портах і транспортно-маневрові роботи на рейдах, а також участь в рятувальних операціях, гасінні пожеж на інших судах і портових спорудах.
Так, «Капітан Маркін» – морський буксир довжиною 28,84, шириною 12,20 метрів і загальною потужністю двигунів 4200 кВт може буксирувати 453-тонні об’єкти і є гордістю Маріуполя. Судно було замовлено суднобудівникові Damen Shipyards Gorinhem (Нідерланди) і побудовано в 2012 році в Румунії.
За попередньою заявкою судновласника, судну потрібен огляд корпусу, його очищення і фарбування, та профілактичний ремонт гвинт-рульового комплексу з пред’явленням Регістру судноплавства України.
«Антон Мазін» – однопалубний сталевий дизельний буксир-кантовщик Бердянського морського торгового порту з двоярусною рубкою, криголамним носом і крейсерській кормою прийнятий на плановий судноремонт до АСРЗ на початку листопада. За цей час проведена дефектація стану корпусу судна, вироблена стратегія і стартували ремонтні роботи по всіх заявлених напрямів.
У центрі уваги механізми машинного відділення, насоси і головний двигун, а також найбільш трудомістка робота – ремонт допоміжного котла системи опалення.
Обидва судна повністю готові до докування – у визначений термін пройшли зачистку паливних та масляних цистерн.