Рада ухвалила закон про приватизацію держпідприємств у першому читанні

2017-11-13 09:22:59

Ухвалення закону не є ще початком безпосередньої приватизації, але «це фундамент і відкритий шлях до початку приватизаційних процесів та залучення ефективного інвестора- прокоментував голосування спікер ВР Андрій Парубій



Голова Верховної Ради України Андрій Парубій в інтерв’ю телеканалу Рада у п’ятницю зазначив, що серед важливих законів, ухвалених у першому читанні на цьому тижні, був Закон «Про приватизацію державного майна» (№7066). 
Він поінформував, що Україна на сьогодні має найбільшу кількість не приватизованих підприємств з усіх наших сусідів. Деякі країни, такі як Канада, за його словами, взагалі не мають державних підприємств. «І на жаль, у нас державне управління підприємствами часто буває неефективним, корупційним. Тому потрібна чесна і прозора приватизація, – підкреслив він. – На жаль, до сьогодні ці процеси були пригальмовані, тому що не було чітких і прозорих критеріїв – як має проводитись приватизація, щоб не працювали корупційні схеми, щоб не була занижена ціна для державного майна, яке має бути продане за найвищою ціною».
На переконання спікера закон залучає передовий європейський досвід з приводу механізмів приватизації – це визначення ринкової ціни, залучення європейського арбітражного суду для розв’язання суперечок, що можуть виникнути під час процесу приватизації, який дає змагальність і конкурентність, який дозволяє залучити іноземних інвесторів, але разом з тим, цим законом забороняється брати учать у приватизації українських підприємств країні –агресору».
Голова Українського парламенту також зауважив, що ухвалення закону не є ще початком безпосередньої приватизації, але «це фундамент і відкритий шлях до початку приватизаційних процесів, які можуть допомогти залучити інвестора, можуть дати ефективного власника, дати більше доходів до бюджету і знищити багато корупційних схем, які на жаль, ще існують». «Ухвалення цього закону було надзвичайно важливим», – підкреслив А.Парубій та висловив переконання, що до кінця поточного року він буде ухвалений в цілому.