2017-11-03 09:44:03
Детективи Національного антикорупційного бюро отримали тимчасовий доступ до речей і документів «Ленінської кузні» та військової частини №9971 у справі про розкрадання на проекті «Стіна».
НАБУ розслідує закупівлю Державною прикордонною службою за гроші держбюджету бронемашин “Тритон” у заводу "Кузня на Рибальському", що належить Петру Порошенку.
Детективи Національного антикорупційного бюро отримали тимчасовий доступ до речей і документів «Ленінської кузні» та військової частини №9971 у справі про розкрадання на проекті «Стіна».
Такі рішення були ухвалені Солом’янським районним судом міста Києва, про що йдеться у відповідній ухвалі суду в Держреєстрі судових рішень – передає Слово і Діло.
Згідно з клопотанням Бюро, детективи просили тимчасовий доступ до низки документів і речей ПАТ «Ленінська кузня» (нині – "Кузня на Рибальському") та військової частини №9971. За версією слідства, протягом 2015 року для Харківського прикордонного загону було передбачене придбання 34 одиниць бойових дистанційних модулів «Тритон-0103» загальною вартістю 161,5 млн грн, тобто вартість одного бойового дистанційного модуля мала становити 4,75 млн грн. Однак фактична вартість однієї одиниці закупленого Державною прикордонною службою України БКМ «Тритон-0103» становила 14 млн 876 тис. 100 грн.
До того ж у НАБУ підкреслили, що аудитом придбання ДПСУ спеціальної техніки БКМ «Тритон-0103» встановлено, що ухвалення рішення керівництвом АДПС щодо закупівлі зазначеної спеціальної техніки до введення її в експлуатацію є порушенням постанови Кабміну. Детектив вказав, що придбання зазначеної техніки призвело до того, що за рахунок бюджетних коштів придбали недосконалу спеціальну техніку, яка не використовувалася за цільовим призначенням Держприкордонслужбою в 2016 році, що свідчить про її неефективне використання.
Таким чином, детектив просив надати тимчасовий доступ до конструкторської документації розробника й заводу на БКМ «Тритон-0103» та інших документів, пов’язаних із цим модулем.
Суд задовольнив клопотання й дозволив зробити копії документів без їх вилучення.
В іншому клопотанні НАБУ просило надати доступ до довідок про зміни в кошторисах і довідок про зміни до плану асигнувань загального фонду бюджету, які перебувають у володінні військової частини №9971 у Луцьку. Суд також дозволив Бюро зробити копії цих документів.
Нагадаємо, найбільшим акціонером Заводу Кузня на Рибальському є фонд "Прайм Ессетс Капітал" Петра Порошенка з пакетом 82,5% акцій. 11,5% акцій підприємства належить фонду ВІК народного депутата Ігоря Кононенка.
Примітно, що в наведеному судовому рішенні підприємство фігурує як ПАТ "Завод "Ленінська кузня".