2017-11-01 11:22:04

Помер ректор Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова (Миколаїв)Пішов з життя  ректор Національного університету кораблебудування імени адмірала Макарова Сергій Рижков.
Про це повідомив народний депутат України, земляк С. Рижкова,  Тарас Кремінь на своїй сторінці в мережі Фейсбук.

"Пішов з життя Сергій Сергійович Рижков – славетний науковець, ректор Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, академік академії наук вищої школи України та академії наук суднобудування України, Міжнародної академії морських наук, технологій та інновацій, директор Науково-дослідного інституту проблем екології та енергозбереження та завідувач кафедри екології, депутат Миколаївської обласноі ради V, VI скликань, голова постійної депутатської комісії з питань екології.
Вічна Вам пам’ять, Сергію Сергійовичу. Щирі співчуття рідним та близьким." – написав депутат.

Сергій Сергійоич Рижков народився 22 червня 1958 р. у м. Миколаєві. Закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут в 1981 р. В 1985 р. захистив кандидатську, а в 1993 р. докторську дисертації, професор по кафедрі екології (1995 р.), зав. кафедрою екології з 1994 р. 
Автор понад 200 наукових праць та 18 винаходів, в т.ч. більше 60 – на міжнародному рівні. Створив новий науковий напрямок очистки та утилізації газових та рідинних викидів за рахунок струменних двофазних дисперсних та відривних течій, сил турбо та термофорезу, коагуляції часток при обтіку перепон та в каналах. Вперше теоретично та експериментально за допомогою голографічної інтерферометрії, лазерної допплеровської анемометрії доказано відрив пограничного слою при обтіку пластівки початковою ділянкою струменя. 
На основі створеного напрямку розроблено та впроваджено з 1992 року струмені масловіддільники на усіх українських газотурбінних двигунах розробки Державного підприємства „Науково-виробничий комплекс газотурбо-будування “Зоря – Машпроект” (м. Миколаїв). За 2001…2005 роки розроблено масловіддільники нового покоління для ГТД 4-го покоління, таких як ДГ 90, ДН 80, ДП 73 та ін. Масловіддільники вже впроваджено понад на 700 двигунах, які дали зниження втрат мастил на двигун більш 1..2 кг/годину і економічний ефект більш 60 млн. доларів США та працюють в країнах СНД, Індії, Китаю та ін. Також створено масловологовіддільники, які впроваджено з 1991 р. на більш ніж 150 підприємствах країн СНД.
Учений секретар спеціалізованої ради по захисту докторських дисертацій при Національному університету кораблебудування імені адмірала Макарова.
Президент та засновник Міжнародної академії морських наук, технологій і інновацій. Cпівзасновник та Головний вчений секретар – Віце–президент Академії наук суднобудування України. Президент екологічної студентської асоціації Миколаївської області.
Відмінник освіти України, нагороджений грамотою Міносвіти та науки (1995р.), грамотою Держкомпідприємництва та регуляторної політики (2002 р.), грамотою Миколаївської облдержадміністрації (на честь 14 річниці незалежності України, 2005 р.), Винахідник СРСР та ін. Лауреат Всеукраїнського рейтингу «500 впливових особистостей. 10 років незалежності». Увійшов до національних рейтингових збірників «Хто є хто в Україні» 1997, 1999, 2001.
Батько трьох синів. Майстер спорту з бадмінтону.