Російський суд відхилив апеляцію Siemens на відмову в арешті скандальних турбін

2017-10-30 15:15:51



Дев’ятий арбітражний апеляційний суд відмовив Siemens в задоволенні апеляційної скарги на рішення Арбітражного суду Москви про відмову в арешті кримських турбін по спору зі структурами РОСТЕХ – ВАТ і ТОВ "Технопромекспорт", йдеться в матеріалах суду.
Скандал навколо поставок газових турбін Siemens в Крим. Досьє
"Залишити визначення Арбітражного суду Москви без зміни, скаргу без задоволення", – йдеться в рішенні суду.
В "Технопромекспорт" журналістам пояснили, що Siemens вимагав накласти арешт на чотири газотурбінних установки SGT5-2000E і заборонити ТОВ "Технопромекспорт" або іншим особам транспортувати, здійснювати монтаж, експлуатувати, модифікувати, розбирати чи іншим чином використовувати турбіни. Крім того, Siemens вимагав заборонити "Технопромекспорт" здійснювати операції, спрямовані на відчуження або можливе відчуження, а також на будь-який обтяження турбін.
Скандал через поставки турбін на ТЕС в Криму розгорівся влітку цього року. На двох газових ТЕС в Севастополі і Сімферополі (потужність – 470 МВт кожна, введення в експлуатацію – червень 2018 року) які будує "Технопромекспорт" (структура держкорпорації "Ростех"), планувалося використовувати турбіни, вироблені Siemens. Однак в кінці 2016 року німецький концерн блокував поставки через санкції Євросоюзу.
У липні агентство Reuters з посиланням на джерела повідомило, що Росія, незважаючи на санкції, поставила в Крим турбіни Siemens. Це підтвердив і німецький концерн, який заявив, що всі чотири газотурбінні установки для кримських теплових електростанцій виявилися виробництва Siemens та були поставлені на півострів в обхід санкцій ЄС.
У РОСТЕХ в свою чергу запевняють, що "Технопромекспорт" придбав чотири комплекти газотурбінних установок "із вторинного ринку", а потім модернізував їх на російських заводах. Однак при цьому не уточнюється, хто є виробником обладнання.
за матеріалами ТАСС