Передача НГЗ швейцарському Glencore дозволяє оминути українські санкції

2017-10-23 09:04:09

Тепер жоднх ризиків для поставок сировини окупантам не буде – Glencore не включена в санкційні списки України



Рік тому російська структура UC Rusal – об’єднана компанія "Русал" потрапила в розширений список санкцій України.

На рік компанія була позбавлена ​​можливості розпоряджатися місцевими активами, брати участь у держзакупівлях, у неї будуть обмеження по торговельних угодах на території України, операціях з акціями та іншого. Нещодавно санкції були продовжені. В Україні у UC Rusal розташований Миколаївський глиноземний завод, другий за значимістю постачальник алюмінію для заводів компанії, пишуть "Ведомости".

Тепер у Миколаївського заводу новий власник. Завод придбає один із засновників UС Rusal – швейцарський трейдер Glencore, через кілька днів він вступить в права володіння.


Glencore придбає Gordal Holdings A.V.V. і Gandela International A.V.V., які володіють акціонерами Миколаївського глиноземного заводу – компаніями "Алюміній України" і "Гуардон Україна" (13,96 і 86,04% часток заводу відповідно), випливає з матеріалів комісії.

У повідомленні підкреслюється, що відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України до учасників консолідації обмежувальні заходи не застосовуватимуться. Умови угоди невідомі. Представник Glencore від коментарів відмовився, його колега з UC Rusal на питання не відповів.

Компанія, яка перебуває під санкціями, не може укладати нові договори і часто зазнає труднощів з виконанням існуючих зобов’язань, пояснює партнер King & Spalding Ілля Рачков. До якого терміну діяли контракти на поставку глинозему з Миколаївського заводу на російські підприємства UС Rusal, не ясно.

Але якщо в 2016 року на частку Миколаївського заводу довелося 15,3% сировини, в першому півріччі 2017 року – вже 10,5%, випливає з презентацій компанії.




За офіційним повідомленням прес-служби МГЗ, у володіння українськими підприємствами, що раніше належали РУСАЛу, Glencore вступить в найближчі дні.

UC Rusal залучила до проекту давнього партнера і шановану західну компанію, щоб убезпечити поставки, вважає директор по металургії і гірському видобутку Prosperity Capital Management Микола Сосновський.
Напередодні стало відомо, що трейдер готовий обміняти свої 8,75% акцій UC Rusal на частку в контролюючої компанії алюмінієвого холдингу – En + Олега Дерипаски. Вона зараз готує IPO на Лондонській біржі, залучити хоче близько $ 1,5 млрд.
Однак тепер жоднх ризиків для поставок сировини не буде – Glencore не включена в санкційні списки України, пояснює Рачков. Введення санкцій проти швейцарської компанії практично неможливо, додає він: санкції проти швейцарських компаній можуть бути введені тільки Радою Безпеки ООН.

за матеріалами inshe.tv