“Укрзалізниця” за 9 міс. збільшила перевезення зернових вантажів на 28%

2017-10-19 11:00:14

“Укрзалізниця” в січні-вересні 2017 року перевезла 27,4 млн тонн зерна та зернових вантажівПАТ "Укрзалізниця" в січні-вересні 2017 року перевезло 27,4 млн тонн зерна та зернових вантажів, що на 28% більше порівняно з аналогічним періодом 2016 року.
Як розповів в. о. керівника департаменту комерційної роботи Анатолій Мумренко, 1/3 зерновозів в Україні належить приватним власникам (5,2 тис. одиниць).
За рік кількість зерновозів приватних компаній збільшилася на 2,9 тис. У робочому парку "Укрзалізниці" перебувають 10,8 тис. Наступного року держкомпанія планує оновити 700 зерновозів.
"Сьогодні питання не в кількості вагонів, а в ефективності їх використання, забезпечення локомотивами, якості планування і формування замовлень на перевезення відповідно до переробної та пропускної спроможності під’їзних шляхів", – зазначив Мімренко.
Він також закликав учасників зернового ринку надавати пропозиції щодо вдосконалення автоматизованої системи розподілу зерновозів і технології роботи.
За його словами, ситуацію з розподілом зерновозів ускладнює збільшення кількості станцій і фронтів навантаження зернових вантажів, що потребує більшої кількості тягових і маневрових засобів.
"Локомотиви ефективно використовувати для перевезень по 1,5 тис. тонн вантажів, не менше ніж 500 тонн, а ми змушені возити по одному вагону, тому клієнтам потрібно збільшувати партії вагонів, що відправляються", – зазначив чиновник.
Згідно з повідомленням "Укрзалізниці", для скорочення оборотності зерновозів, підвищення ефективності їх використання необхідно організовувати роботу групами вагонів, збільшити кількість маршрутних відправлень і здійснювати вантажні операції цілодобово.
Загалом Україна з початку 2017/2018 маркетингового року (МР, липень-червень) і станом на 18 жовтня 2017 року експортувала 11,7 млн тонн зернових.