Покупець газових турбін Siemens звинуватив концерн в загрозі суверенітету РФ

2017-10-19 12:28:50

Такою загрозою на думку росіян є виконання санкцій ЄС, накладених на РФ після окупації нею Криму і військової агресії на Сході України



Покупець скандальних газових турбін Siemens звинуватив концерн в загрозі суверенітету Російської федерації.
Позов «дочок» «Ростех» до Siemens подали в суд 16 жовтня. Це стало відповіддю на позов Siemens до дочірнім структурам «Ростех» після того, як чотири турбіни концерну виявилися в Криму в обхід європейських санкцій, які забороняють вести бізнес в Криму.
Концерн Siemens виставив загрожують суверенітету Росії умови угоди з купівлі газових турбін, які згодом виявилися в Криму.
Про це повідомляє РБК з посиланням на документи позову, який дочірні структури «Ростех» подали до Siemens, і двох чоловік, близьких до однієї зі сторін процесу, інформують blackseanews із посиланням на еizvestia.com.
Турбіни спочатку закуповувалися для будівництва ТЕС в Тамані. Покупці турбін – компанії ВАТ «ВО" Технопромекспорт "» і ТОВ «ВО" Технопромекспорт "» – вказують на три пункти в контракті на купівлю турбін.
Перший з них позначає місце призначення турбін – вони повинні використовуватися в тій країні і на тій будмайданчику, де знаходиться об’єкт, що будується. Використання турбін де-небудь в іншому місці можливо тільки після узгодження з Siemens.
Другий пункт вказує, що турбіни можуть використовуватися тільки на тих енергоблоках, які підключені до мереж Краснодарського краю.
Третій пункт договору передбачає, що якщо постачальника ускладнюють санкційні обмеження США та ЄС, він не зобов’язаний виконувати умови контракту.
Всі три пункти продиктовані обмеженнями на роботу європейських компаній в окупованому РФ Криму через санкції.
У свою чергу дочірні структури «Ростех» вказали в позові, що всі три пункти договору "повинні бути визнані нікчемними" по декількох підставах.
По-перше, у зв’язку з тим, що ця частина угоди суперечить «основам правопорядку». Під ними Вищий арбітражний суд Росії розуміє заборону вчиняти дії, які завдають шкоди суверенітету країни або безпеки держави, зачіпають інтереси великих соціальних груп і порушують конституційні права і свободи приватних осіб.
На думку покупців турбін, Siemens, прописавши зазначені вище пункти в контракті, «хотів змусити російські компанії виконувати санкції ЄС, а це прямо загрожує суверенітету Росії», повідомили джерела РБК, близькі до однієї зі сторін процесу.