2017-09-29 14:38:31

Сторони домовились дослідити можливості підвищення ефективності використання потужностей терміналів українських портів для імпорту, транзиту та трансшипменту.27 вересня 2017 року представники Адміністрації морських портів України (АМПУ) у складі української делегації до Республіки Корея відвідали порт Пусан та Корейский інститут з морських досліджень (Korea Maritime Institute — KMI).
Як розповіли у відомстві, очільник АМПУ Райвіс Вецкаганс та керівник Адміністрації порту Пусан Ву Йе Йонг домовились дослідити можливості підвищення ефективності використання потужностей терміналів українських портів для імпорту, транзиту та трансшипменту. А також визначити інвестиційні можливості вітчизняних портів для корейського бізнесу. Пусан — найбільший порт Республіки Корея, вантожопереробка в якому в минулому році склала майже 20 млн TEUs.
До спільної роботі буде також залучено KMI, який на сьогодні є глобальним гравцем на ринку науково-дослідницьких та конструкторських робіт в морській галузі. Окрім цього, KMI має експертизу у розробці мастер-планів розвитку портів. Цей досвідє вкрай важливим для України в контексті гармонізації розвитку вантажного фронту в портах із підїзними шляхами.
«Розширення міжнародних контактів через співпрацю із портами розвинутих країн та Світовим банком дозволяє вітчизняній портовій галузі враховувати сучасні тенденції розвитку морської галузі в світі, шукати нові інструменти оптимізації розвитку портів. Зокрема, один зі світових лідерів за обсягами трансшипменту — порт Бусан — є гарним прикладом реалізації моделі „порт-лендлорд“ в частині управління земельними ресурсами в межах портів та їх передачі на концесійних умовах портовим операторам. Ми плануємо рухатися в цьому напрямку»,— зазначив Райвіс Вецкаганс.
Візит до Республіки Корея відбувається на запрошення Світового банку в рамках програм Green Growth Trust Fund, заснованого Урядом Республіки Корея та Світовим банком. До складу делегації також входять представники технічного офісупідтримки реформ  Міністерства інфраструктури України та ПАТ «Укрзалізниця».