2017-09-16 08:08:39

Вартість такого ремонту може скласти 40 млн грн, а проведення робіт заблокує більш ніж на місячний період рух транспорту.13 вересня в Одеській обласній державній адміністрації під головуванням очільника ОДА Максима Степанова відбулася зустріч, присвячена реалізації проекту будівництва мостового переходу через Сухий лиман в Чорноморську. На ній були присутні керівник Адміністрації морських портів України (АМПУ) Райвіс Вецкаганс, міський голова Чорноморська Валерій Хмельнюк і інші представники місцевих органів влади.
«АМПУ в частині розвитку порту Чорноморськ поставила мету в найближчі два роки створити умови для проходження і обробки суден типу Panamax. Для цього ми організовуємо міжнародні тендери на днопоглиблення підхідного каналу та акваторії, заплановані проекти розвитку причальної та наземної інфраструктури. В даний час вантаж в порт йде через понтонну переправу, яка була побудована в 1968 році, модернізована в 1982 році і має певні обмеження щодо руху великотоннажного автотранспорту. В результаті будівництва нового мостового переходу, яке підтримало Уряд, ми отримаємо сучасний інфраструктурний об’єкт, який дозволить збільшити пропускну здатність автомобільного руху в порт», — цитує Райвіса Вецкаганса прес-служба АМПУ.
На сьогоднішній день транспортним переходом через Сухий лиман служить понтонна переправа, зараз знаходиться на балансі Іллічівської філії АМПУ. Це гідротехнічна споруда  і її експлуатація вимагає проведення постійного ремонту раз в п’ять років. За оціночними даними вартість такого ремонту може скласти 40 млн грн, а проведення робіт заблокує більш ніж на місячний період рух транспорту. У зв’язку з цим міською владою було ініційовано будівництво нового сучасного моста. Кабінет міністрів погодив виділення коштів для реалізації проекту, перший транш в розмірі 57,8 млн грн вже надійшов на рахунок цільового фонду бюджету міста Чорноморська. Запланований термін здачі об’єкта в експлуатацію — літо 2018 року. У реалізації проекту також бере участь ДП МТП «Чорноморськ».