2017-09-15 11:14:08

Судна мають Кабмін переміститись до акваторіїї Азовського моря13 вересня 2017 року на засіданні Уряду було розглянуто та прийнято рішення щодо переміщення самовивізного землесосу «Меотида» та криголаму «Капітан Білоусов» з акваторії Чорного моря до акваторії Азовського моря.
«Наразі стоїть нагальна необхідність переміщення вищезазначених суден з метою забезпечення проведення термінових днопоглиблюваних робіт в акваторії Азовського моря», — прокоментував подію заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк. 
Рішення було підтримано та прийнято Кабінетом Міністрів України – повідомили в прес-службі МІУ.

Нагадаємо, будівництво Російською федерацією мосту в окупований нею Крим та встановлені Москвою обмеження по надводних габаритам судів може спричинити втрату до 30% перевалки Маріупольського морського торгового порту.

У зв’язку з цим нардеп Володимир Гусак, екс-менеджер ахметівського ООО «Метінвест Холдинг», устиг заявити про необхідність днопоглиблення в акваторії Азовського моря, оскільки "через втрату керованості та управлінську безвихідь страждають хлібороби Приазов’я та металурги Маріуполя".

Нагадаємо, власник судна, яке ходить в окупований Крим і Маріуполь, вкоротив йому щоглу, щоб забезпечити прохід під Керченським мостом. На початку вересня в Маріупольському порту судно-порушник завантажили чавуном, ще й похвалилися в соцмережах.