2017-09-06 14:40:01

Розтиражоване у ЗМІ повідомлення про нібито виїзд Валерія Бабича за кордон виявилося фальшивимГліб Бабич, син видатного миколаївського інженера-конструктора Валерія Бабича, прокоментував розтиражоване у ЗМІ повідомлення про  нібито виїзд його батька до Китаю.
За його словами Валерій Бабич дійчно неодноразово був у Китаї, де читав лекції в Університетах, в основному за матеріалами своїх книг. Але як підтвердив з його слів і сам Бабич-старший, він ніколи  не розглядав варіантів переїзду ні в Китай, ні в яку іншу країну. Навіть до Канади, де живе його дочка. (див. додатки).
Завдяки розслідуванню Українського Мілітарного Порталу стали відомі і витоки фейкової "новини".
Декілька днів тому ряд китайських ЗМІ опублікував інформацію про українського інженера-суднобудівника Бабича Валерія Васильовича, резюме якого виявили поміж інших у компанії China-Ukraine Special Ships Research and Design Academy CO., LTD (скорочено – CUSA).
babi4__hina
Російські ЗМІ, зокрема відверто пропагандистський канал "Звєзда", на основі даного повідомлення створили "новину" про начебто "переїзд" видатного інженера-суднобудівника, творця радянських авіаносців на постійне проживання до Китаю.
babi4_zvezda
Підхопили цю новину і деякі українські видання.
При вивченні питання більш детально виявилось, що компанія CUSA, котру пропагандисти називали “НИИ Специального кораблестроения в Циндао” має повну назву China-Ukraine Special Ships Research and Design Academy CO.,LTD – спільна китайська-українська компанія з понад сотнею співробітників, 30 з яких це експерти з України. Її основна продукція – обладнання для рибного фермерства, також на замовлення займаються проектуванням різного океанського та морського обладнання, а також кораблів.
Компанія успішно працює з 2014 року портфель їх продукції легко знайти на сервісі alibaba.com.
Щодо проектування кораблів та суден, то публічної інформації від цієї компанії немає, але на сторінці компанії у мережі linkedin вказується, що співпрацює з Академією наук провінції Шаньдун у Китаї та українським “ЧОРНОМОРСУДНОПРОЕКТ” яка базується у Миколаєві та має унікальний досвід у проектуванні різного роду кораблів та судів різної акваторії плавання – повідомляє Український мілітарний портал.
"Залишається зауважити, що все, що відбулося залишається на совісті «журналістів» взяли участь в створенні і розповсюдженні відвертої брехні." – резюмував ситуацію Гліб Бабич. – "Сподіваюся, що у хоча б деяких з українських ЗМІ, які в цьому «відзначилися»,  вистачить совісті та мужності визнати неприйнятність події, спростувати фейкову інформацію, і вибачитися перед моїм батьком".

Довідка: Валерій Васильович Бабич народився 27 січня 1941 році в Запоріжжі у журналістській родині. В 1950 році разом з батьками переїхав до Миколаєва. В 1955 році поступив у миколаївський суднобудівний технікум, який закінчив у 1959 році.
Після закінчення технікуму з 1959 по 1962 рік працював електромонтажником на суднобудівному заводі імені 61 комунара. 
В 1967 році Валерій Бабич закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут. Після закінчення вишу направлений на роботу у відділ головного конструктора Чорноморського суднобудівного заводу конструктором з ракетно-артилерійського озброєння. 
1979–1991 роки — начальник конструкторського бюро відділу головного конструктора з авіаносців і наземному комплексу випробувань корабельної авіації «Нитка» (будівництво тавкр «Новоросійськ», «Баку», «Тбілісі», «Варяг», атомного важкого авіаносного крейсера «Ульяновськ»).