2017-09-04 16:05:33

За законами країни-окупанта чиновники МО РФ мають юридичні підстави для виселенняМешканці вулиці Херсонеський маяк в окупованому Севестополі (АРК, в окупації з 2014 р.), то вони написали президенту країни-окупанта ВолодимируПутіну з відправкою копій в Генеральну прокуратуру, в.о. "губернатора" Севастополя, уповноваженому з прав людини і та ін.
Про це повідомив кримський блогер Юрій Юхансон, який вперше і озвучив публічно існуючу проблему, додавши відповідні фото (див. додатки).
Нагадаємо, житлова контора при Міноборони РФ вказала жителям трьох будинків при маяку на двері. У радянський період при наймі на роботу в якості вільнонайманих ЧФ люди отримали ордери на вселення в будинку по вул. Херсонеський маяк. Після вселення ордери були здані в відповідну службу ЧФ. 
При прийомі на роботу людям було роз’яснено, що відповідно до ст. 125 ЖК Української РСР, після завершення трудових відносин сім’ї працівників зі стажем 10 років і більше не можуть бути виселені без надання рівноцінного житла. За радянських же час квартири в цих трьох будинках були віднесені рішенням Севастопольського міськвиконкому до службового житла в.ч. 49485 ЧФ.
Після розпаду СРСР житло перейшло у власність міста Севастополя, але за угодою про розподіл ЧФ 1995 року був передано в оренду МО РФ. Протягом 1997-2013 років мешканці неодноразово зверталися до керівництва ЧФ з проханням про видачу їм документів на право проживання, на що керівництво флоту відповідало, що будинки належать Україні, ЧФ РФ є всього лише орендарем і ніяких прав на видачу таких документів не має. Підставою для проживання в той період, як я розумію, була запис в будинкових книгах і прописка в паспорті – розповів Юхансон.
Відповідно до п.6 рішення №7156 Севастопольської міськради від 17 березня 2014 року, державна власність України, яка перебуває на території Севастополя на момент анексії півострова РФ "перейшла у власність міста Севастополя".
Однак уже в березні 2015 року без попередження мешканців ці будинки розпорядженням №195-РП Уряд Севастополя передало в федеральну власність.
І ось в січні 2016 року мешканці будинків отримали повідомлення з вимогою надати документи на право проживання в "Південьрегіонжитло" або готуватися "на вихід".

Нагадаємо, що за законами країни-окупанта чиновники МО РФ мають юридичні підстави для виселення мешканців Херсонеського маяка.

За тим же сценарієм, розповідає блогер, готується і виселення пенсіонерів-мешканців так званого "московського дому" окупованого Севастополя, які проходили службу в Чорноморському флоті СРСР та РФ. 
Чиновники міністерства оборони РФ доводять, що квартири офіцерів, що виходили на пенсію, були неправомірно переведені в статус неслужбового житла. Також неправомірно, на думку чиновників, ці квартири були надані в якості житла, гарантованого військовослужбовцям при виході на пенсію.
За словами Юхансона, квартири, про які йде мова, свого часу були побудовані для "чорноморців" урядом Москви і знаходилися в його реєстрі спеціалізованого житлового фонду. Всього 18 так званих «московських будинків» на восьми вулицях. При виході на пенсію військовослужбовці Чорноморського флоту рішенням командування отримували в безоплатне користування квартири, в яких проживали. Їх статус змінювався на «неслужбовий». Зараз з’ясувалося, що командування флоту не мало таких повноважень. Квартири повинні знову стати службовими і перейти чинним офіцерам країни-окупанта.