2017-09-04 09:38:50

“Базові речі, які ми очікуємо від парламенту, і позиція Президента та Уряду є одностайною – це дозвіл приватизації або концесії морських портів України”- розповів міністрМіністерство інфраструктури внесло Положення про створення Морської адміністрації в Кабмін. Очільник МІУ Володимир омелян висловив сподівання, що Уряд швидко прийме необхідне рішення, а бізнес його підтримає.
" У нас є вже Укравтодор, Державіаслужба, буде Морська адміністрація та, сподіваюсь, Залізнична адміністрація, яка, зокрема, буде займатись питаннями тарифної політики", – заявив Міністр інфраструктури.
Днями Володимир Омелян провів зустріч із бізнесом на майданчику Європейської бізнес асоціації (ЕВА), під час якої також обговорювалися питання розвитку морського транспорту – повідомляють в Міністерстві. «Базові речі, які ми очікуємо від парламенту, і позиція Президента та Уряду є одностайною – це дозвіл приватизації або концесії морських портів України. Законопроект про концесію знаходиться на стадії доопрацювання, восени цього року ми внесемо його до Верховної Ради для того, щоб мати повномасштабне залучення інвестицій у морську галузь» – заявив міністр в ході заходу.
За словами Омеляна, бачення міністерства збігається із баченням Уряду: «Свідченням цього є переговори Прем’єр-міністра, керівника Національної ради з питань інвестицій Б.Ложкіна, Міністерства інфраструктури з "Hutchison Ports", портовим  оператором номер один у світі. 
"Вони готові робити заявку щодо оренди, але, безумовно, їх цікавить концесія, повномасштабна можливість у комфортному правовому полі здійснювати великі інвестиції. 
Такі самі переговори ми зараз проводимо з DP World і, сподіваюсь, до кінця цього року в морську галузь зайдуть два світові гіганти. Разом з українськими компаніями, що вже досягли в багатьох випадках гарних показників і показують свою ефективність, ми можемо мати величезний кумулятивний позитивний ефект." – заявив міністр.