2017-08-29 10:07:34

За останні два місяці подала близько 20 позовних заяв щодо підрядників, які зривають терміни будівництваВведення більш 30 об’єктів федеральної цільової програми (ФЦП) соціально-економічного розвитку Криму, заплановане російськими окупантами півострова на 2017 рік, переноситься на наступний рік. 
Про це повідомив заступник голови т.зв. "уряду регіону" Віталій Нахлупін – передає російська агенція ТАСС .
"З 113 об’єктів ФЦП, запланованих до введення на 2017 році, 37 об’єктів, за нашими оцінками на сьогоднішній день, мають велику ймовірність невведення в цьому році. Але, думаю, що, напевно, п’ять з цих 37 об’єктів ми постараємося перевести в список вступних об’єктів. Думаю, що загальна цифра буде 32 [кількість об’єктів, термін введення яких буде перенесений на 2018 рік- МБН] ", – розповів співрозмовник агенції. Всього ФЦП розвитку Криму до 2020 року передбачає будівництво 350 об’єктів.
Нахлупін вважає, що основні причини відставання в будівництві об’єктів ФЦП пов’язані з неякісною підготовкою проектно-кошторисної документації. "Це питання до проектної документації … зроблено це було неякісно, ​​не в терміни, з величезними доробками в наступний період <…> Ми будуємо і змушені протягом будівництва помилкові проектні рішення міняти на ходу. Природно, це не дозволяє розвернутися і працювати за проектом" , – сказав "віце-прем’єр".
За його словами, існують і об’єктивні причини в відставанні від графіку будівництва, оскільки російські компанії-підрядники не мають можливості перебазувати сюди сили і засоби – крани, автотранспорт, спецтехніку. 
"Заходячи на проекти, вони сподівалися, що буде можливість взяти техніку в оренду, але, як ви знаєте, Крим сьогодні – це глобальна велике будівництво, тому тут досить висока конкуренція між підрядниками за техніку, яку можна орендувати. Недолік цієї техніки привів до того, що компанії зараз перебувають в досить критичних терміни по виконанню тих чи інших проектів ", – сказав Нахлупін.
За його словами, т.зв. "влада" Криму за останні два місяці подала близько 20 позовних заяв щодо підрядників, які зривають терміни будівництва в рамках ФЦП. "З 32 об’єктів, напевно, десь по більш ніж двадцяти вже знаходяться справи в судах. Мова в позовах йде про стягнення пені та штрафів і про розірвання деяких контрактів з особливо недбайливими підрядниками, ми цю роботу розпочали близько двох місяців тому <…> за деякими позовами судові засідання вже відбулися, але рішення ще не прийняті ", – розповів Нахлупін.
У той же час він не виключив, що ряд судових суперечок закінчаться мировими угодами, бо підрядники просять перенести терміни і укласти мирові угоди. "Там, де це можна зробити, це буде зроблено", – сказав він.
Нагадаємо, федеральна цільова програма соціально-економічного розвитку Криму і Севастополя до 2020 року прийнята в серпні 2014 року, через кілька місяців після окупації Кримського півострова Російською федерацією. Куратором цієї програми окупанти визначили спочатку спеціальне профільне міністерство (Мінкрим), але його згодом було ліквідовано. У 2015 році наступним куратором цієї програми стало Мінекономрозвитку РФ. 
Документ покликаний модернізувати інженерну, транспортну і соціальну інфраструктуру півострова. Головними об’єктами фінансування залишаються такі інфраструктурні проекти як федеральна автотраса "Таврида" і автоподход до Керченської мосту, а також об’єкти енергетики.